19 – letni kierowca przewrócił busa. W leżący pojazd uderzył TIR

0
488
fot. KPP Krasnystaw

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Dąbie. 19-letni kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. W leżące auto uderzył ciągnik siodłowy z naczepą. Na szczęście skończyło się na strachu i niegroźnych potłuczeniach.

Wczoraj po godzinie 8:00 w miejscowości Dąbie, gm. Żółkiewka na drodze wojewódzkiej doszło do zdarzenia z udziałem dostawczego Mercedesa. Jadący nim 19-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do wywrócenia pojazdu. Zanim zdążył wydostać się z kabiny w leżące auto uderzył jadący prawidłowo ciągnik siodłowy z naczepą, którym kierował 46-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie. Na szczęście skończyło się na strachu i niegroźnych potłuczeniach. Obydwaj kierujący byli trzeźwi.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym 19-latek został ukarany mandatem karnym. Mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny busa. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana i zorganizowano objazdy.  

źródło: KPP Krasnystaw

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments