W letnim nastroju z Namysłowiakami

0
295
zdjęcie ilustracyjne, archiwum
zdjęcie ilustracyjne, archiwum

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na czwartkowe koncerty plenerowe. Pierwszy odbędzie się  już 6 sierpnia o godzinie 18:00 na Rynku Wodnym.  

W koncercie pt. ‘’W letnim nastroju. Przeboje na smyczki i skrzypce’’ Namysłowiacy zaprezentują utwory polskich jak i zagranicznych twórców. Usłyszymy m,.in. tango z filmu Zazdrość i medycyna w kompozycji W. Kilara, motyw główny z serialu Czarne Chmury  W. Kazaneckiego oraz kompozycje H. Wieniawskiego i J. Petersburskiego. 

Zamojską Orkiestrę poprowadzi maestro Tomasz Radziwonowicz. To dyrektor i założyciel Orkiestry Sinfonia Viva oraz kwintetu smyczkowego I Solisti di Varsavia. Wielokrotnie nagradzany skrzypek-solista, aranżer, kompozytor, dyrygent. Jako pierwszy dokonał opracowań na fortepian i kwintet smyczkowy wszystkich utworów Fryderyka Chopina z towarzyszeniem orkiestry. ‘’Oratorium o św. Filipie Nereuszu’’ w wykonaniu Sinfonia Viva, Poznańskiego Chóru Kameralnego i solistów pod jego dyrekcją otrzymało w 2015 elitarną nagrodę Złotego Orfetusza w Paryżu, określaną muzycznym Oskarem. 

Wraz z Orkiestrą wystąpi utalentowana, młoda skrzypaczka Gabriela Balcerek. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat. W  czerwcu 2018 r. firma fonograficzna Dux wydała jej debiutancką płytę. Na krążku znalazły się utwory P. de Sarasate, H. Wieniawskiego i F. Kreislera, z towarzyszeniem orkiestry kameralnej Sinfonia Viva. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na orkiestrę przez dyrygenta Tomasza Radziwonowicza.  Siedemnastolatka ma na swoim koncie występy m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas „Beethoven Festiwal” w Sutri (Włochy) czy czasie Musikfestival w Zell am See (Austria)

Koncert zaplanowano na sobotę, 6 sierpnia, godz. 18:00 na Rynku Wodnym. Wejście na oznaczony teren koncertu możliwe będzie z wypełnionym oświadczeniami zdrowotnymi. Oświadczenia zdrowotne są do pobrania od wtorku, 4 sierpnia w biurze Orkiestry. O miejscach będzie decydowała kolejność przybycia z wypełnionymi oświadczeniami. 

W przypadku niepogody koncert zostanie przeniesiony do głównej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Królowej Jadwigi 8) i rozpocznie się pół godziny później – o 18:30. 

Serdecznie zapraszamy! 

[materiał nadesłany]

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments