w ,

Sitaniec: Zderzenie ciężarówki przewożącej żołnierzy z samochodem osobowym. [Wspólne ćwiczenia strażaków i żołnierzy]

Zdjęcia: mł. bryg. Dominik Kukułowicz; 25 BLP
- reklama-
7 / 100 Punktacja SEO

Podczas ćwiczeń na terenie poligonu wojskowego w Sitańcu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego  przewożącego żołnierzy z samochodem osobowym, w następstwie którego część żołnierzy doznała różnego rodzaju obrażeń. Całe zdarzenie wyglądało naprawdę niebezpiecznie. Na szczęście sytuacja ta została zaaranżowana na potrzeby ćwiczeń zgrywających z udziałem jednostek ochrony przeciwpożarowej i służb współdziałających oraz 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu. Ćwiczenia przeprowadzono 28 lipca.

Scenariusz ćwiczebny przewidywał następujące założenie: zdarzenie masowe w komunikacji drogowej tj. podczas ćwiczeń na terenie poligonu wojskowego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego  przewożącego żołnierzy z samochodem osobowym w następstwie którego część żołnierzy doznała różnego rodzaju obrażeń. Strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Zamościa oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Mokrego i Złojca zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali dostęp do osób zablokowanych w pojazdach z wykorzystaniem hydraulicznych narzędzi ratowniczych, podali prąd piany ciężkiej w celu  zabezpieczenia ppoż. pojazdów. Ponadto sprawili namiot pneumatyczny, który po przeprowadzeniu wstępnej segregacji poszkodowanych pełnił funkcję punktu pomocy medycznej. Żołnierze z 25 Batalionu Lekkiej Piechoty oraz Zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego zajęli się aspektem medycznym w tym przeprowadzeniem wstępnej segregacji osób poszkodowanych oraz zaopatrzeniem medycznym osób poszkodowanych.

Celem nadrzędnym ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie możliwości współpracy służb, w tym 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu. 

- reklama-

W ćwiczeniach uczestniczyły zastępy PSP z Komendy Miejskiej PSP
w Zamościu, Ochotnicze Straże Pożarne z Mokrego i Złojca, Zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego, Policja oraz żołnierze z 25 Batalionu Lekkiej Piechoty. 

Przebieg ćwiczeń obserwował Komendant Miejski PSP w Zamościu st. bryg. Jacek Sobczyński oraz funkcjonariusze Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie: st. bryg. Zenon Pisiewicz oraz mł. bryg. Wojciech Miciuła.

info:mł. bryg. Marcin Żulewski

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Kurier Zamojski

68 172383 Poznajesz sprawcę kradzieży rozbójniczej! Może To Twój sąsiad? Publikujemy zdjęcia

Poznajesz sprawcę kradzieży rozbójniczej! Może To Twój sąsiad? Publikujemy zdjęcia

20645125 1968901833379944 7839629383357934798 o Festiwal Stolica Języka Polskiego. Literackie Święto rozpocznie się w Zamościu. Co zaplanowano?

Festiwal Stolica Języka Polskiego. Literackie Święto rozpocznie się w Zamościu. Co zaplanowano?