Zginął mężczyzna przygnieciony przez ciągnik

0
254

59-latek z gminy Krasnobród został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Powstałe urazy doprowadziły do śmierci mężczyzny. Okoliczności i szczegóły tego wypadku badają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Wczoraj w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Hutki – Malewszczyzna doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Jak ustalili powiadomieni o wypadku policjanci, 59-letni mieszkaniec gminy Krasnobród w godzinach rannych ciągnikiem rolniczym pojechał do lasu. Po kilku godzinach zadzwonił do sąsiada prosząc o pomoc w wyjechaniu z lasu, ponieważ ciągnik zawiesił się pomiędzy drzewami. Znajomy przyjechał we wskazane miejsce i ściął drzewo, które uniemożliwiało wyjazd ciągnikiem. Po tym sąsiad poszedł pieszo w kierunku swojego samochodu, kiedy odszedł już na odległość ok. 100 m usłyszał huk. Wrócił na miejsce i zobaczył przewrócony na bok ciągnik, a pod nim leżącego 59-latka.
Natychmiast powiadomił służby ratunkowe. Sam podjął próbę uwolnienia sąsiada, jednak nie zdołał podnieść pojazdu i wyciągnąć poszkodowanego. Ciągnik na koła postawili przybyli na miejsce strażacy. Podjęta przez załogę karetki pogotowia reanimacja niestety nie przywróciła 59-latkowi funkcji życiowych. Mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł.  Policjanci, pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe, które pozwolą na ustalenie szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
Policjanci apelują o ostrożność w czasie poruszania się ciągnikiem rolniczym po terenach leśnych. Jazda po wniesieniach, nierównościach oraz wystających korzeniach jest niebezpieczna. Może doprowadzić do przewrócenia ciągnika. A w konsekwencji do tragicznych w skutkach zdarzeń.
D.K-B
Źródło: KMP Zamość
68 172069 Zginął mężczyzna przygnieciony przez ciągnik
Poprzedni artykułZamość: Uroczyste pożegnanie Pani Skarbnik
Następny artykułHistoria Zamojszczyzny na nowej stronie internetowej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments