Zamość: wypadek na ścieżce rowerowej

0
199

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną wypadku drogowego z udziałem 69-letniej rowerzystki. Kierująca jednośladem jadąc ścieżką rowerową została potrącona przez kierującego fiatem. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierowca fiata był trzeźwy. Szczegóły wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność na drodze.

Do wypadku z udziałem rowerzystki doszło wczoraj w Zamościu na ul. Młodzieżowej. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci kierujący fiatem jechał ul. Partyzantów, skręcając w ul. Młodzieżową uderzył w rowerzystkę, która w tym czasie poruszała się ścieżką dla rowerów.

Po zderzeniu z samochodem kierująca jednośladem przewróciła się na jezdnię doznając obrażeń. Rowerzystkę, 69-letnią mieszkankę Zamościa, załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. 31-letni zamościanin – kierowca fiata, był trzeźwy. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania ponieważ zostały mu wcześniej cofnięte.

Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Będąc uczestnikiem ruchu należy przestrzegać obowiązujących przepisów i stosować się do znaków drogowych. Bezpieczeństwo na drodze zapewnia również stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

68 171877 Zamość: wypadek na ścieżce rowerowej 68 171876 Zamość: wypadek na ścieżce rowerowej

Poprzedni artykułPolicyjny pościg za nietrzeźwym traktorzystą
Następny artykułBezpłatne badanie słuchu (Film)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments