Bezpłatne badanie słuchu (Film)

0
369

Za tydzień tj. w piątek 31 lipca 2020 r. mieszkańcy Zamościa i okolic będą mogli bezpłatnie zbadać słuch.

Specjalny pojazd do badania słuchu, wyposażony w kabinę ciszy  czyli tzw. mobilna klinika słuchu – będzie ustawiony przy ul. Peowiaków 1 na parkingu przy Aptece Słonecznej, w godzinach 8.00-13.00.

Nie potrzeba skierowań, wystarczy przyjść.  Przesiewowe badanie słuchu tj. audiometria tonalna jest krótkie, całkowicie bezbolesne, wynik jest od razu na miejscu omawiany przez specjalistę.

 

Być może niektórzy z Państwa będą się zastanawiać, czy to bezpieczne – czy udział w takiej akcji jest bezpieczny.

Wszystkich niezdecydowanych, a w szczególności osoby odczuwające problemy w słyszeniu zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, na którym pokazujemy, jak w obecnej sytuacji wygląda badanie i zapewniamy, że podczas akcji pracujemy z zachowaniem najwyższych standardów sanitarnych.

Problemy ze słuchem nie znikną samoczynnie – warto wiedzieć, jaki charakter ma odczuwany niedosłuch i jak można poprawić komfort słyszenia.
Nieleczony niedosłuch prowadzi do stopniowego pogarszania słuchu, zwiększa pięciokrotnie prawdopodobieństwo rozwoju demencji,  zmniejsza  koncentrację i pogarsza pamięć. Konieczne staje się ciągłe i uważne koncentrowanie się na rozmowie, co powoduje obciążanie mózgu i w konsekwencji permanentne zmęczenie. Pojawiają się trudności w rozumieniu mowy i rozpoznawaniu dźwięków, które wpływają na bezpieczeństwo jak np. odgłos nadjeżdżającego samochodu.

Nierehabilitowany niedosłuch może doprowadzić do całkowitej utraty słuchu – głuchoty.

 

 

 

Poprzedni artykułZamość: wypadek na ścieżce rowerowej
Następny artykułWypadek na krajowej “siedemnastce” (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments