Tomaszowiacy mają basen

0
465

W Tomaszowie Lubelskim  miało miejsce długo oczekiwane przez mieszkańców otwarcie krytej pływalni. W wydarzeniu, które poprowadził burmistrz miasta Wojciech Żukowski, wzięli udział m.in. posłowie na Sejm RP Beata Strzałka i Tomasz Zieliński, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, a także starosta powiatu tomaszowskiego Henryk Karwan, radni powiatu i mieszkańcy.

To wyjątkowy dzień nie tylko dla Tomaszowa Lubelskiego, nie tylko dla ziemi tomaszowskiej – podkreślił wicewojewoda lubelski gratulując wspaniałej inwestycji. – Po wielu latach oczekiwań możecie być Państwo dumni z tego, że zrealizowaliście marzenia. Życzę, by wszyscy korzystający z tego wspaniałego, funkcjonalnego obiektu, zawsze czuli się tutaj jak w domu – dodał.

Kryta pływalnia powstała w sąsiedztwie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia”, umożliwi mieszkańcom aktywne spędzanie czas, rozwijanie umiejętności i pasji sportowych, a także pozwoli zaoszczędzić czas. Dotychczas, aby móc skorzystać z basenu, musieli oni dojeżdżać do Zamościa lub Horyńca. Nowy obiekt oprócz dużego basenu z sześcioma torami i mniejszego rekreacyjnego z dwoma, przewiduje powstanie 60-metrowej zjeżdżalni, pomieszczeń do ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych, a także kawiarni i kompleksu saun. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 35 mln zł.

Cieszę się, że dzięki środkom europejskim mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego będą mogli korzystać z nowoczesnego kompleksu sportowego. Dzięki tej inwestycji możemy z dumą patrzeć na inne tego typu obiekty w kraju – powiedział marszałek Jarosław Stawiarski. To największa inwestycja samorządowa w Tomaszowie Lubelskim.
W dalszej części uroczystości odbyła się ceremonia zakończenia zawodów pływackich o puchar Prezesa Rady Ministrów oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Puchary, medale i dyplomy wręczali wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk oraz marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

źródło: Urząd Marszałkowski

Pływalnia czynna będzie od godz. 06:30 do 22:00 (poniedziałek-piątek), oraz od 08:00 do 22:00 (sobota-niedziela i święta).

 

Poprzedni artykułKolejna tragedia na drodze. Nie żyje 16-latek
Następny artykułLebelscy Terytorialsi ponownie najlepsi w futsalu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments