w , , ,

Lebelscy Terytorialsi ponownie najlepsi w futsalu

2 lbot futsal 2020 1 Lebelscy Terytorialsi ponownie najlepsi w futsalu
- reklama-
7 / 100 Punktacja SEO

W dniach 16-19 lipca br. w Uniejowie w woj. łódzkim odbył się III Turniej o Puchar Dowódcy WOT w Futsalu. W zawodach wzięło udział 15 reprezentacji WOT z całego kraju.  

Lubelscy Terytorialsi już po raz drugi z rzędu okazali się najlepszą drużyną, wygrywając wszystkie mecze w rozgrywkach grupowych. W trzydniowych zmaganiach, pokonali w półfinale gospodarzy turnieju – zespół 9 Łódzkiej Brygady OT, a w finale 4 Warmińsko-Mazurską Brygadę OT. 

Najlepszym strzelcem tegorocznego turnieju okazał się Maciej Ziółek z 11 MBOT, a najlepszym obrońcą Jan Świątek z 9 ŁBOT. Mistrzowską drużynę 2 LBOT tworzą żołnierze ze wszystkich pięciu batalionów – z Lublina, Dęblina, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa. Kapitanem drużyny jest kpt. Michał Lachowicz ze sztabu brygady.  

- reklama-

Mistrzostwa WOT w futsalu zostały zorganizowane już po raz trzeci. Organizatorem wydarzenia była 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej. Celem turnieju jest popularyzacja sportu wśród żołnierzy WOT oraz propagowanie aktywnych form rekreacji ruchowej. Sport jest ważnym elementem szkolenia żołnierzy, a rywalizacja sportowa buduje kondycję, sprawność psychofizyczną, a także umiejętność współdziałania w zespole.  

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Agnieszka Ciurysek

dsc 0766 Tomaszowiacy mają basen

Tomaszowiacy mają basen

beach 896683 1920 Bon turystyczny dostępny lada dzień

Bon turystyczny dostępny lada dzień