W remontowanym budynku ZDK odnaleziono ludzkie szczątki

0
542

Podczas prac remontowych prowadzonych w budynku Zamojskiego Domu Kultury przy ul. Partyzantów w Zamościu ujawniono ludzkie szczątki. To już nie pierwsze takie znalezisko w tym miejscu w ostatnim czasie.

Po raz kolejny policjanci z Zamojskiej Komendy zostali powiadomieni o tym, że na ul. Partyzantów podczas remontu Zamojskiego Domu Kultury, m.in. w piwnicy budynku zostały odnalezione ludzkie szczątki.- informuje rzeczniczka zamojskiej komendy policji Dorota Krukowska – Bubiło. –Czynności procesowe na miejscu wykonali policjanci pod nadzorem prokuratora. Szczątki zostały przewiezione do Zakładu Patomorfologii, a śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura. – dodaje Krukowska – Bubiło.

Przypomnijmy, że przy ul. Partyzantów w miejscu, gdzie stoi obecnie budynek Zamojskiego Domu Kultury, niegdyś znajdował się Cmentarz Żydowski. Jego powstanie datuje się na 1588. Cmentarz został zamknięty przez władze carskie w 1907 r. Podczas II wojny światowej Niemcy całkowicie zniszczyli cmentarz. Po wojnie ówczesne władze miejskie wydały zgodę na budowę w tym miejscu domu kultury.

 

 

Poprzedni artykuł4- latek w aucie bez fotelika, a kierowca na podwójnym gazie
Następny artykułNowa dyrektor szpitala “papieskiego” w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments