4- latek w aucie bez fotelika, a kierowca na podwójnym gazie

0
169
fot. policja

54-latek przewożąc fordem dziecko w organizmie miał ponad pół promila alkohol. Kierowca wiózł dziecko na przednim siedzeniu pasażera bez wymaganego prawem fotelika. Za swoje nieodpowiedzialne i niezgodne z prawem zachowanie 54-latek wkrótce odpowie przed sądem. 

Policjanci ze Szczebrzeszyna patrolując m. Radecznica zauważyli kierującego fordem, który na przednim siedzeniu samochodu przewoził małe dziecko bez fotelika bezpieczeństwa. Natychmiast zareagowali i zatrzymali kierowcę. Mężczyzna tłumaczył się, że fotelik dziecka zostawił i innym samochodzie. W czasie kontroli policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie wykazało w organizmie 54-latka z gminy Radecznica ponad 0,7 promila.  

4-letnim pasażerem zaopiekowali się krewni, a kierowca forda trafił do Komisariatu w Szczebrzeszynie. Za swoje czyny wkrótce odpowie przed sądem. Policjanci za pokwitowaniem zatrzymali 54-latkowi prawo jazdy.  

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch. Zgodnie z obowiązującymi przepisami małe dziecko w samochodzie należy przewozić w odpowiednim foteliku. Zapewnia to maluchowi bezpieczeństwo. Jeśli ktoś nie przestrzega tego obowiązku popełnia wykroczenie, i co najważniejsze, w przypadku zderzenia z innym pojazdem lub przeszkodą, naraża dziecko na poważne obrażenia ciała.

źródło: Policja Zamość

Poprzedni artykułPo pijaku opiekowali się dziećmi i zalali sąsiadowi mieszkanie
Następny artykułW remontowanym budynku ZDK odnaleziono ludzkie szczątki
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments