Po pijaku opiekowali się dziećmi i zalali sąsiadowi mieszkanie

0
209
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Nietrzeźwi rodzice „opiekowali” się dwojgiem dzieci w wieku 1 roku i 2,5 lat. Matka dzieci miała w organizmie ponad promil alkoholu, a ojciec prawie 2,5 promila. Zdarzenie wyszło na jaw po tym, kiedy pijani rodzice zalali sąsiadowi mieszkanie. Dzieci trafiły pod opiekę rodziny. O zaistniałej sytuacji został poinformowany Sąd ds. Nieletnich i Rodziny.

Zgłoszenie o tym, że z mieszkania słychać płacz dzieci i leje się woda, która zalewa mieszkanie na niższym piętrze, a rodzice mogą znajdować się pod działaniem alkoholu powiadomiony został dyżurny biłgorajskiej komendy wczoraj po godzinie 22:00. Do zdarzenia miało dojść na jednym z osiedli bloków mieszkalnych w Biłgoraju. Policjanci  na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Zastali 38 letnią kobietę, 33 letniego mężczyznę oraz dwoje dzieci w wieku 2,5 lat i 1 roku. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że rodzice byli nietrzeźwi, kobieta miała w organizmie ponad 1 promil alkoholu a mężczyzna prawie 2,5 promila. Ponadto rodzice dzieci zalali mieszkanie znajdujące się poniżej tłumacząc, że nie zauważyli cieknącej wody.

Dzieci trafiły pod opiekę dalszej rodziny. Policjanci będą teraz ustalać czy swoim zachowaniem narazili dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. O sprawie został poinformowany Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

Policjanci apelują i przypominają alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które szczególnie w tak młodym wieku wymagają ciągłej kontroli.

źródło: KPP Biłgoraj

 

Poprzedni artykułSpektaklem “Szachy” rozpocznie się 45. Zamojskie Lato Teatralne
Następny artykuł4- latek w aucie bez fotelika, a kierowca na podwójnym gazie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments