19-latek podczas brawurowej ucieczki uszkodził radiowóz

0
298

Wczoraj o 18:45 w miejscowości Szlatyn policjanci z ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę kierującego motocyklem, który nie miał tablic rejestracyjnych. 19-latek zatrzymał się na polecenie mundurowego po czym natychmiast zawrócił i zaczął uciekać w przeciwnym kierunku. Jak się okazało nie miał prawa jazdy na motocykl, zarejestrowanego jednośladu, nie miał również badań technicznych oraz ubezpieczonego motocykla.

W momencie, gdy policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca gm. Ulhówek ten nagle zawrócił i ruszył z impetem przed siebie, ignorując polecenia funkcjonariuszy. Policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i błyskowe w radiowozie, a następnie ruszyli za nim, wzywając kilkakrotnie do zatrzymania się. Kierowca nie reagował na polecenia, tylko jechał motocyklem, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie pościgu motocyklista zahaczył o radiowóz i uszkodził go, po czym jednoślad wywrócił się a 19-latek odskoczył na bok. Policjanci natychmiast zatrzymali uciekiniera.

Mężczyzna oznajmił, że uciekał, bo nie ma uprawnień do kierowania motocyklami. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że motocykl nie miał badań technicznych, nie był zarejestrowany oraz nie był ubezpieczony. Teraz czeka go miedzy innymi odpowiedzialność karna za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co może zostać skazany nawet na 5 lat więzienia.

AL

Źródło: Policja Tomaszów Lubelski

Poprzedni artykułPolicjanci przesiedli się na rowery
Następny artykułPlenerowe kino w Krasnobrodzie wystartowało
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments