Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z samorządowcami z Zamojszczyzny [ZDJĘCIA]

6
897
fot. Kazimierz Chmiel - Światłoczuły. pl

Premier Mateusz Morawiecki w środę (01.07) odwiedził Zamość. Podczas spotkania w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu, szef rządu wręczył samorządowcom z powiatu zamojskiego symboliczne czeki z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, którego inicjatorem jest prezydent Andrzej Duda. Jest to wsparcie dla samorządów w czasie wychodzenia z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Przekazane środki pozwolą powiatom, miastom i gminom na prowadzenie inwestycji i uzupełnienie wkładu własnego. W przypadku Miasta Zamość kwota dofinansowania to 9 milionów 496 tysięcy złotychPowiat Zamojski otrzyma ok. 14 mln złotych dla samorządów gminnych i ponad 5 mln 600 tysięcy złotych dla samorządu powiatowego. Pieniądze te mogą być przeznaczone na drogi, chodniki, przedszkola, szkoły, baseny, na każdą działalność inwestycyjną. Jak podkreślił premier – środki te będą także wsparciem dla polskich małych i średnich firm, które wykonują inwestycje dla samorządów.

 

Poprzedni artykułPrezydent Andrzej Duda przyjedzie do Zamościa. W naszym mieście oficjalnie zakończy kampanię wyborczą
Następny artykułWicepremier Jacek Sasin zapowiedział modernizację Zamojskich Zakładów Zbożowych
Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
krystyna

Ale cyrk! z Tomaszowa przyjechali, tak objeżdżają i rozdają kasę nieswoją, przywieźli kiełbasę wyborczą. Zwykłe świństwo, jak będą po całej Polsce jeździć i rozdawać to wydają nieswoje kilka miliardów. I to wszystko na kampanię długopisu, jakoś na kampanię innych nie dawali. A czy społeczeństwo chce takiego rozdawnictwa?

Reply to  krystyna

Premier w dniu dziejszysm odwiedzi 11 miast

Obserwator

Zuch chłopiec! To są obowiązki premiera? Rozdawać promesy bez pokrycia i prowadzić kampanię rezydenta?

Imie

Szkoda że nie zapowiedział wizyty, przywitali byśmy go transparentami z podziękowaniami :-), a przynajmniej ludzie byliby uprzedzeni że kolumna rządowa będzie dziś za.. lać 150 km/h w terenie zabudowanymi na 17 stce

Ewelina

Obiecanki i rozdawnictwo, a lud łyka to jak pelikany.

Jaa

Ku….. Niech sobie kieriwce zmieni. Moze i posly maja imunitet ale nie ich kierowcy, gdzie ku… policja byla jak sie baran pchal na trzeciego, przeciętnemu kowalskiemu bede kwity zabierac a osly jezdzajak święte krowy w Indiach!