Wicepremier Jacek Sasin zapowiedział modernizację Zamojskich Zakładów Zbożowych

0
1285

Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin odwiedził we wtorek (30.06) Zamojskie Zakłady Zbożowe. Podczas wizyty polityk ogłosił plany rozbudowy elewatora zbożowego w Tuczapach oraz modernizację linii produkcyjnej w zakładach zbożowych.  Wartość planowanych inwestycji to 10 mln zł.

Wiceministrowi towarzyszyli m.in. Prezes Zarządu Zamojskich Zakładów Zbożowych Spółka z o.o. Dariusz Danilewicz, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Senator Jerzy Chróścikowski, Starosta Zamojski Stanisław Grześko, Poseł Sławomir Zawiślak, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk a także parlamentarzyści i działacze PiS z naszego regionu.

Właśnie tutaj hasło „Dobre, bo polskie” ma szczególny wymiar, a „Mąka Zamojska” nie ma sobie równychTe zakłady są ostatnimi w 100% państwowymi zakładami zbożowymi na terenie Wschodniej Polski, dobrze realizują politykę naszego rządu, która zmierza ku temu, aby polskie firmy, polskie spółki skarbu państwa współpracowały z polskimi dostawcami i były kołem zamachowym rozwoju polskiego biznesu oraz spółek państwowych. Zboże, które trafia bezpośrednio tutaj i do punktu skupu w Tuczapach to zboże polskie, pochodzące od polskich producentów i od polskich rolników. Bez żadnych pośredników, dzięki czemu udaje się płacić im dobrą cenę, w solidny sposób rozliczać się oraz unikać tego, co często jest zmorą polskich producentów rolnych, czyli wyzysku przez duże firmy, sieci handlowe oraz firmy zagraniczne, które traktują Polskę i polskiego rolnika jako dostawcę taniego produktu, umożliwiającego im maksymalizować swoje zyski – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej wicepremier Jacek Sasin.

Wiceminister zapowiedział także planowaną modernizację linii produkcyjnej w Zamojskich Zakładach Zbożowych oraz rozbudowę elewatora zbożowego w Tuczapach. Spółka ma otrzymać na te inwestycje środki z budżetu państwa w kwocie 10 mln zł.

– W dokumencie strategicznym rozwoju Polski przyjęliśmy założenie, że województwo lubelskie będzie tym, w którym skoncentrują się inwestycje przemysłu rolno-spożywczego – powiedział Jacek Sasin. – Również te zakłady będą się w najbliższym czasie modernizować i rozwijać kosztem 10 mln złotych. Powstanie nowa inwestycja umożliwiająca przede wszystkim znacznie większą produkcję, która dzisiaj oscyluje w granicach 25 – 30 tys. ton rocznie. Chcemy zwiększyć tą produkcję do 90 tys. ton bardzo dobrego produktu, który cieszy się wielkim zainteresowaniem konsumentów, który możemy sprzedawać w znacznie większej ilości nie tylko na rynki krajowe, ale też zagraniczne – dodał wicepremier.

 

Poprzedni artykułPremier Mateusz Morawiecki spotkał się z samorządowcami z Zamojszczyzny [ZDJĘCIA]
Następny artykułZamość: Na Starym Mieście szykują się duże remonty
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments