Wybory prezydenckie 2020. PKW podała wyniki z 99,77 proc. komisji.

3
362
fot. Kazimierz Chmiel - Światłoczuły.pl
fot. Kazimierz Chmiel - Światłoczuły.pl

Andrzej Duda wygrywa I turę wyborów prezydenckich z wynikiem 43,67 % głosów. Na drugim miejscu jest Rafał Trzaskowski z poparciem 30,34 proc. To dane z 99,77 proc. komisji wyborczych.

Państwowa Komisja Wyborcza podała już niemal pełne wyniki niedzielnych wyborów prezydenckich. Podliczono głosy z 99,77 proc. komisji wyborczych. Pierwsze miejsce zajął Andrzej Duda – 43,67 proc., drugi był Rafał Trzaskowski – 30,34 proc. Obaj kandydaci spotkają się zatem w drugiej turze głosowania. Na trzeciej pozycji znalazł się Szymon Hołownia z wynikiem – 13, 8%, czwarty był Krzysztof Bosak – 6,75%.

W województwie lubelskim procent głosów oddanych na Andrzeja Dudę wyniósł 56,67 %. Więcej głosów obecny prezydent uzyskał tylko na Podkarpaciu (60,99%). W powiecie zamojskim zagłosowało na niego 66,20 % wyborców, w Zamościu zaś – 48,5 %.

Na Rafała Trzaskowskiego na Lubelszczyźnie postawiło 19,32% wyborców, w powiecie zamojskim kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał poparcie 12, 65%, w Zamościu 27,48.

Frekwencja w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. w całym kraju wyniosła – 63,97%. W woj. lubelskim na wybory poszło 62,32% uprawnionych do głosowania. W powiecie zamojskim frekwencja wyniosła 59,61%.

źródło: PKW
źródło: PKW

 

 

Poprzedni artykułPijany i bez odblasków szedł ruchliwą drogą. Potrącił go kierowca BMW (ZDJĘCIA)
Następny artykułZmarł dr Sławomir Górnik, wieloletni Ordynator Oddziału Hematologii Zamojskiego Szpitala Niepublicznego
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel

To miasto umiera. Wszyscy młodzi wyjeżdżają z Zamościa na stałe bo nie ma za bardzo do czego wracać. Średnia wieku z roku na rok wzrasta. Starzy ludzie mamieni propagandą TVP głosują na dude myśląc że robią dobrze dla Polski. A Zamość tonie w długach. Jeżeli nic się nie zmieni to miasto z tak piękna historią i potencjałem turystycznym popadnie w ruinę i umrze.

Basia
Reply to  Obywatel

Tendencja odpływu młodych ludzi do miast wojewódzkich nie jest u nas wyraźniejsza niż w innych podobnej wielkości miastach.
Z moich znajomych z klasy (rocznik ur. 1991) prawie wszyscy wrócili do Zamościa po studiach.
A mam obecnie sporo znajomych, którzy tu przyjechali – jedni z okolicznych wsi i miasteczek, a i kilku takich, którzy przyjechali z poza województwa (ze Śląska, z Pomorza, z Wrocławia, z Siedlec)

Jan
Reply to  Obywatel

Zamość w długach? Oczywiście długi są, ale renowacja miasta to ogromne koszty. Bardzo potrzebne i przynoszące już korzyści. Ruch turystyczny rośnie bardzo szybko i wielu Zamościan znajdzie dzięki temu pracę w turystyce.