w ,

SmutneSmutne Co do...?Co do...?

Wybory prezydenckie 2020. PKW podała wyniki z 99,77 proc. komisji.

fot. Kazimierz Chmiel - Światłoczuły.pl
- reklama-

Andrzej Duda wygrywa I turę wyborów prezydenckich z wynikiem 43,67 % głosów. Na drugim miejscu jest Rafał Trzaskowski z poparciem 30,34 proc. To dane z 99,77 proc. komisji wyborczych.

Państwowa Komisja Wyborcza podała już niemal pełne wyniki niedzielnych wyborów prezydenckich. Podliczono głosy z 99,77 proc. komisji wyborczych. Pierwsze miejsce zajął Andrzej Duda – 43,67 proc., drugi był Rafał Trzaskowski – 30,34 proc. Obaj kandydaci spotkają się zatem w drugiej turze głosowania. Na trzeciej pozycji znalazł się Szymon Hołownia z wynikiem – 13, 8%, czwarty był Krzysztof Bosak – 6,75%.

W województwie lubelskim procent głosów oddanych na Andrzeja Dudę wyniósł 56,67 %. Więcej głosów obecny prezydent uzyskał tylko na Podkarpaciu (60,99%). W powiecie zamojskim zagłosowało na niego 66,20 % wyborców, w Zamościu zaś – 48,5 %.

Na Rafała Trzaskowskiego na Lubelszczyźnie postawiło 19,32% wyborców, w powiecie zamojskim kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał poparcie 12, 65%, w Zamościu 27,48.

- reklama-

Frekwencja w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. w całym kraju wyniosła – 63,97%. W woj. lubelskim na wybory poszło 62,32% uprawnionych do głosowania. W powiecie zamojskim frekwencja wyniosła 59,61%.

źródło: PKW
źródło: PKW

 

- reklama-
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel

To miasto umiera. Wszyscy młodzi wyjeżdżają z Zamościa na stałe bo nie ma za bardzo do czego wracać. Średnia wieku z roku na rok wzrasta. Starzy ludzie mamieni propagandą TVP głosują na dude myśląc że robią dobrze dla Polski. A Zamość tonie w długach. Jeżeli nic się nie zmieni to miasto z tak piękna historią i potencjałem turystycznym popadnie w ruinę i umrze.

Basia
Reply to  Obywatel

Tendencja odpływu młodych ludzi do miast wojewódzkich nie jest u nas wyraźniejsza niż w innych podobnej wielkości miastach.
Z moich znajomych z klasy (rocznik ur. 1991) prawie wszyscy wrócili do Zamościa po studiach.
A mam obecnie sporo znajomych, którzy tu przyjechali – jedni z okolicznych wsi i miasteczek, a i kilku takich, którzy przyjechali z poza województwa (ze Śląska, z Pomorza, z Wrocławia, z Siedlec)

Jan
Reply to  Obywatel

Zamość w długach? Oczywiście długi są, ale renowacja miasta to ogromne koszty. Bardzo potrzebne i przynoszące już korzyści. Ruch turystyczny rośnie bardzo szybko i wielu Zamościan znajdzie dzięki temu pracę w turystyce.

Co myślisz?

Napisane przez Kurier Zamojski

68 169703 1 Pijany i bez odblasków szedł ruchliwą drogą. Potrącił go kierowca BMW (ZDJĘCIA)

Pijany i bez odblasków szedł ruchliwą drogą. Potrącił go kierowca BMW (ZDJĘCIA)

hematologia Zmarł dr Sławomir Górnik, wieloletni Ordynator Oddziału Hematologii Zamojskiego Szpitala Niepublicznego

Zmarł dr Sławomir Górnik, wieloletni Ordynator Oddziału Hematologii Zamojskiego Szpitala Niepublicznego