Pijany i bez odblasków szedł ruchliwą drogą. Potrącił go kierowca BMW (ZDJĘCIA)

0
304
fot. KMP Zamość

23-latek idąc drogą krajową nr 17 został potrącony przez kierującego BMW. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Pieszy nie posiadał odblasku i był niewidoczny dla kierowcy. Policyjne badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Dzisiejszej nocy tuż przed północą dyżurny zamojskiej policji otrzymał informację, że na DK nr 17 w miejscowości Wólka Łabuńska doszło do potrącenia pieszego. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący BMW, 21-letni mieszkaniec gminy Krynice, jechał w kierunku Tomaszowa Lubelskiego. Przed jego pojazd z prawej strony wtargnął pieszy. Kierujący próbował hamować jednak nie udało się mu uniknąć potrącenia mężczyzny.

Pieszy, 23-latek z gminy Nielisz z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Kierowca BMW był trzeźwy. Okazało się, że pieszy był kompletnie niewidoczny, nie posiadał elementów odblaskowych, a do wypadku doszło na nieoświetlonym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym.

Szczegóły wypadku wyjaśniają policjanci i przypominają o obowiązku noszenia odblasków. Poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym do noszenia odblasków zobowiązują nas przepisy prawa. Jednak dla własnego bezpieczeństwa poruszając się po drodze zawsze, bez względu na to czy idziemy terenem zabudowanym czy też nie, powinniśmy zatroszczyć się o to, aby być widocznym na drodze. Im wcześniej kierowca zauważy pieszego tym więcej będzie miał czasu na bezpieczną reakcję. Pamiętajmy o tym, że odblask może uratować życie.

źródło: KMP Zamość

img 3607 Pijany i bez odblasków szedł ruchliwą drogą. Potrącił go kierowca BMW (ZDJĘCIA) img 3841 Pijany i bez odblasków szedł ruchliwą drogą. Potrącił go kierowca BMW (ZDJĘCIA)

 

 

Poprzedni artykułSporo nowych ofert pracy w Zamościu i regionie
Następny artykułWybory prezydenckie 2020. PKW podała wyniki z 99,77 proc. komisji.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments