Zmarł dr Sławomir Górnik, wieloletni Ordynator Oddziału Hematologii Zamojskiego Szpitala Niepublicznego

0
1386

23 czerwca 2020 r. w wieku zaledwie 60 lat zmarł dr Sławomir Górnik, hematolog, Ordynator Oddziału Hematologicznego Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Inspirator i Organizator dziesięciu edycji konferencji Zamojskie Spotkanie Hematologiczne. 

Msza żałobna odprawiona zostanie w Kościele Parafialnym pw. M.B. Królowej Polski poniedziałek (29.06) o godz. 13.00. Następnie ciało zostanie złożone do grobu na Cmentarzu Komunalnym w Zamościu.

Sławomir Górnik – Zamościanin. Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie. Staż podyplomowy Wojewódzki Szpital Zespolony w Zamoœściu. Specjalizacja I stopnia z chorób wewnętrznych – 1989, II stopnia – 1996, specjalizacja z hematologii – 2001. W latach 1984-1996 związany ze służbą zdrowia MSW – od stanowiska lekarza internisty, do Kierownika Polikliniki MSW w Zamoœciu (w oparciu o jedyne w historii postępowanie konkursowe w resortowej służbie zdrowia). Pod jego kierownictwem jednostka ta przeobraziła się z małej przyzakładowej przychodni w pełno profilową przychodnię lecznictwa podstawowego oraz specjalistycznego z własnym zapleczem diagnostycznym i rehabilitacyjnym. Pracę w służbie zdrowia MSW zakończył z końcem 2006 roku równoczeœnie z kolejną reorganizacją likwidującą specjalistyczny poziom lecznictwa ambulatoryjnego MSW poza resortowymi szpitalami. Przez te wszystkie lata dodatkowo zatrudniony i/lub dyżurujący w Oddziale Wewnętrznym SP ZZOZ Zamoœć, od maja 1997 roku podejmuje pracę pełnoetatową w tym oddziale. Ukierunkowując się hematologicznie, równoczeœnie z nabywaniem wiedzy i kwalifikacji rozwija łóżka hematologiczne w oddziale, które następnie przekształcone w Pododdział Hematologii, ostatecznie skutkują powstaniem Oddziału Hematologicznego w chwili przekształcenia jednostki w Zamojski Szpital Niepubliczny. Zostaje wówczas pierwszym ordynatorem oddziału. Uczestniczy w licznych konferencjach i sympozjach naukowych. Uczestniczy w pracach Polskiej Grupy Szpiczakowej i PALG (Polska Grupa Białaczek Dorosłych). Poza pracą zawodową przez wiele lat czynnie zaangażowany społecznie. Delegat Izby Lekarskiej MSW, po jej likwidacji delegat kilku kadencji Okręgowej Izby Lekarskiej w Lublinie, przez kilka kadencji sędzia Sądu Lekarskiego w Lublinie. Współzałożyciel Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Nowotwory Krwi i do chwili obecnej wiceprzewodniczący stowarzyszenia. Przez wiele lat biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Zamoœściu. Jego pasją poza medycyną była fotografia krajobrazowa i podróżnicza. W czasie wolnym przemierzał wzdłuż i wszerz Roztocze i Zamojszczyznę, utrwalając jej piękno w fotografii (wyróżnienie w Ogólnokrajowym Biennale Fotografii z tematem wiodącym Zabytki).

[nota biograficzna, fotografia – źródło: Zamojski Szpital Niepubliczny]

 

Poprzedni artykułWybory prezydenckie 2020. PKW podała wyniki z 99,77 proc. komisji.
Następny artykułMalutki kociak uratowany z pożaru domu. Strażacy podali mu tlen
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments