w

Malutki kociak uratowany z pożaru domu. Strażacy podali mu tlen

foto: asp. sztab. Mariusz Szozda
- reklama-

Zastosowanie tlenoterapii pozwoliło uratować jednego z kociąt z pożaru budynku mieszkalnego w Lipsku. Skutki pożaru mogły być dużo bardziej tragiczne.  

27 czerwca tuż przed godz. 23 doszło do pożaru budynku mieszkalnego usytuowanego w Lipsku. Po dojeździe zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zamościu stwierdzono, że w jednym z pomieszczeń drewnianego domu, ogrzewanego piecykiem typu „koza” palą się nagromadzone materiały palne (makulatura, drewno na opał i odzież). Występuje bardzo duże zadymienie. Brak osób poszkodowanych. Właścicielka przed przyjazdem strażaków podjęła skuteczną próbę gaszenia palących się materiałów, przy użyciu wiadra z wodą.  

Działania strażaków polegały na wyrzuceniu na zewnątrz tlących się materiałów i ich dogaszeniu. Z informacji jaką uzyskano od właścicielki wynikło, że w domu przebywa kotka z kociętami. Po przewietrzeniu dokonano przeszukania pomieszczeń, w wyniku czego strażacy odnaleźli zagrożone zwierzęta, z których dwa ewakuowano na zewnątrz. Podanie 100% tlenu z wykorzystaniem maski twarzowej pozwoliło uratować jedno z kociąt. Niestety nie udało się uratować pozostałych zwierząt. Pojawienie się pożaru w porze nocnej, w czasie pobytu osób, mogło doprowadzić do tragedii. – mówi mł. bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy KM PSP w Zamościu.

Jak informuje – przyczyną pożaru najprawdopodobniej była nieprawidłowa eksploatacja pieca na paliwo stałe. Spaleniu uległy ubrania i makulatura, uszkodzeniu uległy okna. Straty oszacowano na kwotę 5 tys. zł.  

- reklama-

W działaniach trwających ponad 1 godzinę wzięło udział 2 zastępy PSP z JRG Zamość oraz OSP w Białowoli. 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Kurier Zamojski

hematologia Zmarł dr Sławomir Górnik, wieloletni Ordynator Oddziału Hematologii Zamojskiego Szpitala Niepublicznego

Zmarł dr Sławomir Górnik, wieloletni Ordynator Oddziału Hematologii Zamojskiego Szpitala Niepublicznego

ambulance 4315643 960 720 Pijany chciał zrobić sobie fotkę. Spadł z wieży widokowej.

Pijany chciał zrobić sobie fotkę. Spadł z wieży widokowej.