Zamość: Dorzuć się do windy. Stowarzyszenie „Krok za krokiem” prosi o wsparcie

0
522

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu prosi o wsparcie finansowe na wymianę windy w ośrodku dla dzieci z niepełnosprawnościami w budynku Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, w którym prowadzone są: wczesne wsparcie rozwoju dziecka, edukację przedszkolną i szkolną, rehabilitację leczniczą oraz terapię zajęciową.

Obecna winda (platforma o napędzie śrubowym) ma już osiemnaście lat i wymaga wymiany. Stowarzyszenie pozyskało część środków zewnętrznych na zakup nowej windy o napędzie hydraulicznym. Pozyskane dofinansowanie w wysokości 80 tysięcy złotych pochodzi ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Całościowy koszt zakupu i montażu nowej windy to 162 tysiące złotych.

Obecnie w związku z zaistniałą sytuacją w kraju związaną z pandemią koronawirusa, zapewnienie brakującej kwoty w wysokości ponad 50% kosztów inwestycji
tj. 82 tysięcy złotych przekracza możliwości finansowe Stowarzyszenia prowadzącego działalność nieodpłatną i stawia pod znakiem zapytania realizację całego zadania oraz możliwość utraty już przyznanego dofinansowania.

Wszystkie osoby, które chciałyby wspomóc finansowo ten cel, mogą to zrobić na uruchomionej zbiórce:

https://www.siepomaga.pl/windadlakrokzakrokiem

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments