„Zamość i teatr według Stanisława Orłowskiego” Zaproszenie na wystawę

0
225
GAIA

Zamojski Dom Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną poprzedzającą Zamojskie Lato Teatralne!

Wystawa „Zamość i teatr według Stanisława Orłowskiego” będzie prezentowana w Galerii Fotografii „Ratusz” od 16 czerwca do 9 lipca.

Wystawa Stanisława Orłowskiego jest zaproszeniem na 45 Zamojskie Lato Teatralne, którego inaugurację wyprzedza o tydzień. Tegoroczna edycja festiwalu będzie inna niż zwykle, bo z powodu pandemii wiele się zmieniło. I wciąż zmienia. Mamy nadzieję, że zaplanowane spektakle uda nam się Państwu zaprezentować. 45 ZLT rozpocznie się 15 lipca, a ostatni spektakl odbędzie się 12 września 2020.

45. Zamojskie Lato Teatralne w tym roku rozpoczęło się od wydarzeń towarzyszących; wirtualną wystawę plakatów wyróżnionych w Konkursie na Plakat 45 ZLT można oglądać od 22 maja na stronach Zamojskiego Domu Kultury i Zamojskiego Lata Teatralnego oraz na fb ZDK, a od 16 czerwca zapraszamy na wystawę „Zamość i teatr według Stanisława Orłowskiego”. Ta wystawa jest rzeczywista i będzie w Galerii Fotografii Ratusz do 9 lipca 2020. – mówi Kasia Figura, kierownik działu marketingu Zamojskiego Domu Kultury.

Inspiracją wystawy jest 45. Zamojskie Lato Teatralne i 440. rocznica wydania aktu lokacyjnego Zamościa. Stanisław Orłowski wybrał ze swojego przebogatego zbioru kilka zdjęć współczesnego Zamościa oraz kilkanaście ujęć spektakli Zamojskiego Lata Teatralnego, często wpisanych w tkankę  miasta. Wystawa jest prezentowana w Galerii Fotografii Ratusz prowadzonej przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne.

Stanisław Orłowski był prezesem ZTF przez 51 lat, od założenia w 1961 do 2012 roku, a Galerią zajmował się przez 24 lata – od jej powstania w 1988 do roku 2012. Zamościanin z urodzenia, zamieszkania i umiłowania. Całe zawodowe życie poświęcił zabytkom Zamościa, pracując m.in. w Pracowniach Konserwacji Zabytków. Przez wiele lat był także aktywnym działaczem towarzystw krajoznawczo – turystycznych. No i fotografuje; zajmuje Stanisława Orłowskiego fotografia krajoznawcza i rodzajowa, utrwala aparatem architekturę i ludzi, zawsze z pasją i wrażliwością zapisując rzeczywistość.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments