Groźne zderzenie na ścieżce rowerowej dwóch rowerzystów

0
233

O tym, że zachowanie zasad ostrożności dotyczy nie tylko poruszając się po drodze, ale również korzystając z tras przeznaczonych dla ruchu rowerów przekonali się dwaj cykliści. Na ścieżce rowerowej 33-letni rowerzysta w czasie wyprzedzania innego kierującego, zaczepił o jego rower. Obaj przewrócili się. 33-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zderzenia rowerzystów doszło w czwartek w Zarudziu (gmina Nielisz). Jak wstępnie ustalili powiadomieni o zdarzeniu policjanci dwoje rowerzystów w wieku 29 i 34 lat jechało ścieżką rowerową obok siebie w stronę miejscowości Wysokie. W pewnym momencie jadący za nimi 33-latek rozpoczął wyprzedzanie i znajdując się na ich wysokości, rączką kierownicy zaczepił o rower 29-latka. Obaj przewrócili się. W wyniku upadku 33-latek z Zamościa doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Szczegóły zdarzenia wyjaśniają policjanci. Mundurowi apelują o ostrożność. Jak widać do wypadku może dojść nie tylko na drodze, ale także na ścieżce rowerowej. Poruszający się tamtędy miłośnicy jednośladów zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Podejmując decyzje o wykonaniu manewru np. wyprzedzania innych rowerzystów, trzeba stosować zasady bezpieczeństwa pamiętając m.in. o odpowiednim odstępie od wyprzedzanego jednośladu.

D.K-B.

Źródło: Zamojska Policja

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments