68-latka straciła 16 tys. zł, bo uwierzyła poznanemu przez internet mężczyźnie

0
471

Prawie 16 tysięcy złotych straciła 68-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego, która uwierzyła poznanemu przez internet mężczyźnie. Osobiście nigdy się nie spotkali. Rozmawiali jedynie za pośrednictwem portalu społecznościowego. Kobieta wierzyła w jego uczciwość, aż do chwili, gdy spełniła jego finansowe prośby, po których kontakt ze „znajomym” się urwał. Policjanci wyjaśniają okoliczności przestępstwa i apelują o ostrożność w kontaktach z osobami poznanymi w sieci.

O tym, jak niebezpieczne i „kosztowne” mogą być znajomości zawierane za pośrednictwem portali internetowych przekonała się 68-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego, która została oszukana przez poznanego w ten sposób mężczyznę i straciła pieniądze w kwocie blisko 16 tysięcy zł. Wczoraj o oszustwie powiadomiła zamojską policję.

68-latka opowiedziała policjantom, że na początku marca br za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznała mężczyznę. Nawiązali bliższą znajomość internetową, dużo ze sobą pisali. Znała jego imię i nazwisko oraz wiek. Wiedziała, że jest obywatelem Kanady, na stałe mieszka w Szkocji, a aktualnie przebywa w Wielkiej Brytanii. Z zawodu miał być inżynierem budowy maszyn okrętowych. Opowiedział pokrzywdzonej również historię swojego życia pisząc, że jest po rozwodzie i ma chorą córkę. Do spotkania w realnym świecie między nimi nigdy nie doszło. Po kilku tygodniach znajomości mężczyzna poprosił 68-latkę o pożyczenie pieniędzy, tłumacząc się, że ma problemy finansowe, a pieniędzy potrzebuje na leczenie córki oraz powrót do domu. Mężczyzna kilkakrotnie ponawiał prośby o pieniądze, a pokrzywdzona wierząc w jego uczciwość dokonała kilku przelewów na wskazane przez niego konto. Łącznie 68-latka „pożyczyła” nieznajomemu prawie 16 tysięcy zł. Po tym kontakt ze znajomym urwał się. Kiedy na początku bieżącego miesiąca przez przypadek przeczytała artykuł o kobiecie, która została oszukana w podobny sposób zrozumiała, że i ona padła ofiarą przestępcy. 

Policjanci z zamojskiej komendy prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie szczegółów oraz okoliczności zdarzenia, jak również ustalenia jego sprawcy. Zgodnie z polskim prawem za doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.  

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykułBędzie nowe 500 plus. Bon turystyczny na wakacje. Prezydent przedstawił szczegóły propozycji
Następny artykułNa “Peronie” zjemy smacznie i niedrogo. Nowa restauracja w Zamościu już otwarta
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments