Będzie nowe 500 plus. Bon turystyczny na wakacje. Prezydent przedstawił szczegóły propozycji

0
1829
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Bon turystyczny o wartości 500 zł na każde dziecko to nowa inicjatywa Prezydenta Andrzeja Dudy. Bon ma być przyznawany niezależnie od poziomu dochodów w rodzinie; będzie miał formę elektroniczną i będzie można go wykorzystać do końca 2021 r. Szczegóły propozycji Prezydent przedstawił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Ustce.

Prezydent podkreślał, że to są pieniądze, które mają zasilić polską branżę turystyczną.

– Mam nadzieję, że bon będzie już w te wakacje – mówił Andrzej Duda podczas konferencji w Ustce. Jak dodał, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek obiecała, że uczyni wszystko, aby Sejm jak najszybciej przyjął ustawę w tej sprawie. – Mam nadzieję, że Sejm będzie ją rozpatrywał na najbliższym posiedzeniu – zaznaczył i zaapelował do Senatu, by nie zwlekał 30 dni, tylko jak najszybciej podjął pracę nad nowymi przepisami.

Na bon turystyczny 500 zł na każde dziecko przeznaczone zostanie 3,2 mld. Są to środki zł z puli Ministerstwa Rozwoju z tzw. Funduszu COVID -19.

Prawie 2,4 mln rodzin dostanie dopłatę do wakacji lub ferii zimowych. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. Bon będzie miał formę elektroniczną. Będzie można go wykorzystać do opłacenia np.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozu sportowego czy rekreacyjnego. Podmioty turystyczne, których usługi będzie można opłacić za pomocą bonu, znajdą się w – stworzonym na potrzeby programu – Katalogu Bazy Turystycznej.

Jak w praktyce będzie można skorzystać z bonu – krok po kroku:

Osoba spełniająca kryteria otrzyma bon, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Bon trzeba będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Aby wesprzeć zarówno turystów, jak i podmioty świadczące usługi turystyczne, powstanie specjalna infolinia.

[źródło: Prezydent.pl]

 

 

Poprzedni artykułKu przestrodze publikujemy nagranie WIDEO z niedzielnego wypadku na Wyszyńskiego. Obejrzyjcie jako przestrogę.
Następny artykuł68-latka straciła 16 tys. zł, bo uwierzyła poznanemu przez internet mężczyźnie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments