100. rocznica Bitwy pod Komarowem odbędzie się w planowanym terminie.

0
2316

„100. rocznica Bitwy pod Komarowej odbędzie się w planowanym terminie.” – poinformowali organizatorzy wydarzenia. Zaznaczyli jednak, że ze względu na epidemię koronawirusa, biorą pod uwagę dwa warianty uroczystości. 

Tegoroczne obchody święta Kawalerii Polskiej odbędą się w Wolicy Śniatyckiej w dniach 28- 30 sierpnia 2020 r. Punktem kulminacyjnym wydarzenia jak zwykle będzie widowiskowa inscenizacja Bitwy pod Komarowem. W tym roku przypada wyjątkowa, bo 100. rocznica ostatniej i jednocześnie największej bitwy konnicy w XX-wiecznej Europie.

Jak informuje Tomasz Dudek, Komendant Sztabu Komarowskiej Potrzeby – wydarzenie nie zostanie przełożone. Niewykluczone jednak, że w związku z sytuacją epidemiologiczną, impreza odbędzie się w ograniczonym zakresie.

W związku z ewentualnymi obostrzeniami, program może ulec niewielkim zmianom. Biorąc pod uwagę ewentualne trudności dopuszczamy dwa warianty: I wariant – impreza odbywa się zgodnie z założonym planem bez ograniczeń., II wariant – impreza odbywa się w ograniczonym zakresie co do udziału publiki, tj. bez imprezy masowej z utrwaleniem filmowym wydarzenia i relacją online.” – tłumaczy Tomasz Dudek

fot. archiwum NKZ

 

dsc 2972 1 100. rocznica Bitwy pod Komarowem odbędzie się w planowanym terminie. dsc 0352 100. rocznica Bitwy pod Komarowem odbędzie się w planowanym terminie. dsc 0582 1 100. rocznica Bitwy pod Komarowem odbędzie się w planowanym terminie. dsc 0589 100. rocznica Bitwy pod Komarowem odbędzie się w planowanym terminie. dsc 9697 100. rocznica Bitwy pod Komarowem odbędzie się w planowanym terminie.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments