Rozbój nad zamojskim zalewem. Sprawcy to dwaj 16 – latkowie i 21 – latek

1
1427

Policjanci z Zamościa zatrzymali dwóch nieletnich i 21-latka podejrzewanych o usiłowanie kradzieży rozbójniczej i rozbój. Działając wspólnie i w porozumieniu w okolicach miejskiego zalewu najpierw użyli przemocy wobec 15-latka i próbowali zabrać jego rower. Chwilę później pobili 19-latka, który stanął w obronie młodszego. Starszemu z pokrzywdzonych zabrali należący do niego rower. O dalszym losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny, natomiast 21-latek odpowie przed sądem karnym.

Do rozboju doszło w piątkowy wieczór w okolicach miejskiego zalewu. Dwóch szesnastolatków i ich starszy znajomy najpierw pytając o papierosa zaczepili 15-latka, kiedy jednak nie dostali tego, co chcieli zabrali mu rower i użyli wobec niego przemocy uderzając go pięścią w twarz. W obronie nastolatka stanęła koleżanka oraz inny przebywający tam 19-latek. Dziewczyna zabrała rower napastnikom i odeszła wspólnie z 15-latkiem powiadamiając o zajściu Policę. Agresorzy nie odpuścili i postanowili rozliczyć się z 19-latkiem, który stanął w obronie młodszego. Ci sami napastnicy pobili go przytrzymując i uderzając pięściami, a następnie zabrali należący do niego rower.

Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego prowadząc w tej sprawie działania, kilkanaście minut później zatrzymali napastników. Podejrzani zostali już przesłuchani. Nieletni, mieszkaniec Zamościa i gminy Zamość, za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Natomiast 21-latek z Zamościa usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży rozbójniczej i rozboju, prokurator na wniosek policjantów postanowił o zastosowaniu wobec niego dozoru. Policjanci odzyskali również zabrany przez napastników rower, którego wartość 19-letni właściciel wycenił na kwotę ok. 1000 zł. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12, natomiast za kradzież rozbójniczą można trafić do zakładu karnego na 10 lat.

źródło: KMP Zamość 

Poprzedni artykuł100. rocznica Bitwy pod Komarowem odbędzie się w planowanym terminie.
Następny artykuł50 nowych ofert pracy w Zamościu i regionie
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł

Powinni ich połamać