Dzieci z GOKu w Starym Zamościu w czasie epidemii nagrały słuchowisko

0
251

Miało być tradycyjne przedstawienie – ze sceną i kostiumami. Epidemia koronawirusa uniemożliwiła jednak organizację prób i wystawienie spektaklu. W związku z tym dzieci i młodzież z grupy teatralnej „Adapter” z Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Zamościu pod przewodnictwem swojej instruktorki Katarzyny Król, nagrały słuchowisko.

Nagrania do słuchowiska, które nosi tytuł „Poszukiwacze Zaginionych Książek”, odbywały się zdalnie za pośrednictwem internetowego komunikatora. Realizacja całego przedsięwzięcia nie była łatwa, było sporo problemów technicznych i nagrania wymagały wielu powtórzeń. Ale wspólna praca, zaangażowanie dzieci (które oprócz nagrywania słuchowiska miały jeszcze sporo obowiązków związanych z nauką zdalną) i chęć stworzenia czegoś wyjątkowego, sprawiły iż efekt końcowy zasługuje na pochwałę.

Autorką scenariusza i reżyserem słuchowiska jest Katarzyna Król. Postacie, które w nim znajdziemy zostały zaczerpnięte z książek dla dzieci i młodzieży, takich jak: seria „Harry Potter…”, „Piotruś Pan”, „Przygody Alicji w Krainie Czarów”, „Kopciuszek” oraz seria „Świat Dysku”.

Słuchowisko podzielone jest na cztery części. Pierwszą publikujemy poniżej. Trzy pozostałe można znaleźć na facebookowym profilu: Gok Stary Zamość.

Zachęcamy do słuchania!

sluchowoisko maj 2020 Dzieci z GOKu w Starym Zamościu w czasie epidemii nagrały słuchowisko

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments