Zamość: Wyłączą przyciski na przejściach dla pieszych

0
1663

Aby minimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem, od wtorku (7.04) Zarząd Dróg Grodzkich wyłączy przyciski wzbudzające zielone światło na przejściach dla pieszych przy zamojskich skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. – informuje Urząd Miasta. Tam gdzie będzie to możliwe, urządzenia zostaną przełączone w tryb automatyczny.

Światła będą się zmieniać cyklicznie, niezależnie od natężenia ruchu na wlotach skrzyżowań czy obecności pieszych przed przejściami. Piesi nie będą musieli dotykać przycisku, co zmniejszy zagrożenie ewentualnego przenoszenia się wirusa. Urządzenia będą zasłonięte czarną folią, a na sygnalizatorze pojawi się stosowna informacja. Ze względów technicznych, dwa przejścia dla pieszych: łączące osiedle bloków ze sklepem spożywczym na ul. Peowiaków oraz na ul. Piłsudskiego w pobliżu ul. Kamiennej będą pracować z użyciem przycisków.

Po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej, praca sygnalizacji świetlnych wróci do trybu akomodacyjnego, tj. sterowanego natężeniem uczestników ruchu. – tłumaczą urzędnicy miejscy

źródło: UM Zamość

przejscie Zamość: Wyłączą przyciski na przejściach dla pieszych

grafika Zarząd Dróg Grodzkich w Zamościu

Poprzedni artykułZamość: Naruszanie przepisów dotyczących przemieszczania się
Następny artykułOdpowie za kradzież rozbójniczą i naruszenie miru domowego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments