Odpowie za kradzież rozbójniczą i naruszenie miru domowego

0
642
GAIA

54-latek nagle wtargnął do domu mieszkańca gm. Łabunie i zażądał pieniędzy. Kiedy pokrzywdzony odmówił, napastnik sam ze stołu zabrał leżące tam pieniądze. Następnie pobił właściciela mieszkania i wyszedł odgrażając się, że spali posesję pokrzywdzonego jeśli ten zawiadomi służby. Podejrzany usłyszał już zarzuty, za dokonanie kradzieży rozbójniczej oraz naruszenie miru domowego. Grożą mu surowe kary, tym bardziej, że w przeszłości był już karany, a teraz działał w warunkach recydywy. Sąd zdecydował również o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na najbliższe 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu. Mieszkaniec gm. Łabunie powiadomił dyżurnego zamojskiej komendy o tym, że w godzinach wieczornych do jego domu przyszedł nietrzeźwy mężczyzna, uderzył go i zażądał pieniędzy. Na zgłoszenie zareagowali policjanci z Łabuń. Pod wskazanym adresem zastali 60-letniego zgłaszającego, który wymagał pomocy medycznej, natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali załogę karateki pogotowia. Dowiedzieli się, że w czasie zdarzenia 60-latek był sam w mieszkaniu. W pewnej chwili późnym wieczorem do jego domu wszedł znany mu z widzenia mężczyzna i kazał 60-latkowi oddać pieniądze. Kiedy zgłaszający zaskoczony żądaniem mężczyzny odmówił oraz kazał mu opuścić jego mieszkanie, napastnik zabrał leżące na stole pieniądze w kwocie ok. 30 zł. a następnie bezpośrednio po kradzieży kilkakrotnie uderzył pokrzywdzonego w twarz i kopnął w brzuch. Po tym wyszedł oddalając się w nieznanym kierunku. Na koniec zagroził pokrzywdzonemu, że spali jego dom. Po pewnym czasie od zdarzenia pomimo obawy o swoje bezpieczeństwo pokrzywdzony zdecydował się powiadomić policjantów. 

Jeszcze tej samej nocy podejrzany o ten czyn mężczyzna był w rękach miejscowych policjantów. 54-letni mieszkaniec gm. Łabunie został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty. Odpowie za kradzież rozbójniczą oraz naruszenie miru domowego. Za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Ponadto 54-latek może spodziewać się surowszych konsekwencji swojego postępowania ponieważ dokonując tych przestępstw działał w warunkach recydywy, był już wcześniej prawomocnie karany za umyślne przestępstwa podobne. Sąd na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

źródło: KMP Zamość

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments