Widzialna Ręka szyje maseczki dla zamojskich medyków – przyłącz się!

6
3370

EDIT: Potrzebna flizelina! Może inne firmy meblarskie mogą oddać część nadmiaru tkaniny, który posiadają?

Oddolna inicjatywa zamościan, która powstała kilka dni temu na Facebooku, działa w ramach grupy Widzialna ręka ZAMOŚĆ I OKOLICE, organizuje pomoc osobom potrzebującym m.in.: zrobienia podstawowych zakupów.

Widzialna ręka ZAMOŚĆ I OKOLICE – dołączcie do grupy, jeżeli chcecie pomagać lub pomoc jest Wam potrzebna. Zapraszajcie innych. Pomagajmy wspólnie!

Grupa, w ciągu kilku dni zrzeszyła około 700 osób oferujących wszelką pomoc, od robienia zakupów, płacenia rachunków przez szkolenia on line z ćwiczeń rehabilitacyjnych dla dzieci, aż po ostatnią akcję szycia maseczek ochronnych dla zamojskich medyków.

Udział w szyciu deklarują wszyscy, którzy posiadają umiejętność szycia oraz maszynę. Maseczki muszą być uszyte z flizeliny. Tkaninę bezpłatnie przekazuje zamojska Hurtownia Multiflok. Paniom, które chcą szyć maseczki, flizelinę dostarcza Piotr Błażewicz, Przewodniczący Rady Miasta Zamość.

“Używamy fizeliny/wigofilu o gęstości co najmniej 60 g/mkw jak jest cieńsza to trzeba szyć podwójnie lub potrójnie, jeśli macie drucik (może być florystyczny) to możecie wszyć go w górną część gdzie będzie nos co by można było docisnąć, ale jak nie ma to też jest ok, a gumki mogą być recepturki i są ok” – to krótka prosta instrukcja szycia od jednej z administratorek grupy Moniki Pałczyńskiej.

Uszyte maseczki są odbierane, jeżeli jest taka konieczność i dostarczane do obu zamojskich szpitali, dla Terytorialsów i PCK.

Zapotrzebowanie jest ogromne, więc każda pomoc i każda maszyna do szycia jest na miarę złota. Do akcji szycia przyłączyły się już m.in.: panie z Kół Gospodyń Wiejskich Stowarzyszenia Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, działających w Gminie Zamość.

Osoby, które chcą dołączyć do szycia, powinny kontaktować się na grupie na Facebooku. Poniżej prosty “projekt” maseczki oraz zdjęcia z realizacji.

#zostanwdomu i szyj maseczki!

 

Poprzedni artykuł72- latka ukarana mandatem za wypalanie traw
Następny artykułPrezydent uspokaja: “Służby dotarły do wszystkich osób, które miały kontakt z osobą zakażoną”
Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aga

Takie maseczki nie ochronia przed wirusem…

Magdalena
Reply to  Aga

Dokładnie i nikt ich nie będzie mógł używać ehh

Sylwia
Reply to  Aga

One mają zasłaniać nos i usta przed dotykaniem. Przed wirusem nic nie chroni. Jakieś zabezpieczenie chociaż minimalne jest. Ale najlepiej siedzieć przed komputerem i negować, gdy inni wychodzą z siebie, żeby przynajmniej to minimum zapewnić służbom bo na inną pomoc raczej liczyć nie mogą

Maria

Te maseczki nie będą spełniać żadnych norm. Moje pytanie czy nie przyniosą komuś szkody???

Ggg
Reply to  Maria

Pewnie dlatego szpitale je chętnie przyjmują.

Szymon

Lepiej założyć taka maseczkę niż żadna.