Prezydent uspokaja: “Służby dotarły do wszystkich osób, które miały kontakt z osobą zakażoną”

1
3446

We wtorek (17.03) Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że dwie osoby z powiatu zamojskiego otrzymały pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa. Tego samego dnia do sytuacji odniósł się Prezydent Andrzej Wnuk, który poinformował, że jedna z tych osób pracowała Zamościu i w związku z tym w mieście wzrośnie liczba osób poddanych kwarantannie domowej. Wiadomość ta poruszyła mieszkańców Zamościa, którzy zaczęli dopytywać o miejsce pracy tej osoby oraz inne szczegółowe dane.

Dziś prezydent opublikował nagranie, w którym apeluje do mieszkańców, by nie „bawili się detektywów” i zapewnia mieszkańców, że Sanepid i inne służby służby dotarły już do wszystkich osób, które miały kontakt z osobą zakażoną i postąpiły zgodnie z procedurami.

Szanowni Państwo, musimy pamiętać, że tego typu zdarzenia będą miały miejsce w przyszłości, będą kolejne zachorowania. Zawsze w takich przypadkach służby nie podają dokładnych lokalizacji. My – społeczeństwo, mieszkańcy, zamościanie nie jesteśmy od tego, aby kontrolować i sprawdzać tego typu przypadki. – tłumaczył.

Prezydent zaapelował też do wszystkich, którzy mogą do oddawania krwi w stacjach krwiodawstwa.

Słyszymy takie sygnały, że w szpitalach będzie brakowało krwi, więc zachęcam wszystkich do jej oddawania. Krew jest i w niedalekiej przyszłości będzie na wagę złota. – powiedział

Całe nagranie publikujemy poniżej.

Poprzedni artykułWidzialna Ręka szyje maseczki dla zamojskich medyków – przyłącz się!
Następny artykułNa czym polega zarządzanie ryzykiem?
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek

, Ja chciałbym wiedzieć czy mój sąsiad nie jest objęty kwarantanna