Zamość: Kolejne wypadki z udziałem pieszych

0
1370

58-latek z Zamościa trafił do szpitala, po tym jak decydując się przejść przez jednię na czerwonym świetle, został potrącony przez kierującego seatem. Pomocy medycznej wymagała również 63-letnia kobieta potrącona na ul. Piłsudskiego przez cofającego busa marki Renault, za kierownicą którego siedział 32-latek.

Do pierwszego z piątkowych zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu doszło po godzinie 15:00 na skrzyżowaniu ul. Partyzantów z ul. Odrodzenia. Jak wstępnie ustalili mundurowi kierujący seatem 68-letni mieszkaniec gminy Zamość mając zielone światło na sygnalizatorze przejeżdżał przez skrzyżowanie i wówczas nagle na przejście, na czerwonym świetle, wbiegł 58-letni mężczyzna.

Kierującemu seatem nie udało się ominąć pieszego. Po zderzeniu z samochodem załoga karetki pogotowia przewiozła 58-latek z Zamościa do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że zarówno kierujący autem, jak i pieszy byli trzeźwi. Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci.

Dwie godziny później, na terenie ciągu pieszo – komunikacyjnego przy ul. Piłsudskiego 32-latek z Zamościa cofając pojazdem m. Renault typu bus potrącił 63-letnią zamościankę, która w tym czasie znajdowała się za samochodem. Kobieta została przewieziona do szpitala na dalsze badania. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący renault oraz piesza byli trzeźwi.

Szczegóły oraz okoliczności zdarzeń wyjaśniają policjanci i apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Pieszy jako niechroniony uczestnik ruchu w przypadku zderzenia z samochodem narażony jest na utratę zdrowia, a nawet życia. Nie chronią go pasy bezpieczeństwa, czy karoseria pojazdu. Aby zminimalizować ryzyko wypadku drogowego każdy pieszy, nie tylko na ulicy, ale również na terenie parkingu oraz w innych miejscach, gdzie mogą poruszać się pojazdy,  powinien zachować ostrożność i przestrzegać zasady ograniczonego zaufania. Dla bezpieczeństwa wszystkich bardzo ważne jest także przestrzeganie przepisów i znaków drogowych.

D.K-B

ŹRÓDŁO: KMP Zamość

Poprzedni artykułW trosce o planetę. Projekt społeczny zamojskich licealistów [ZDJĘCIA]
Następny artykułNiebezpieczny spacer po lesie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments