W trosce o planetę. Projekt społeczny zamojskich licealistów [ZDJĘCIA]

0
468
Fot. Plastic Made Pages/ Facebook

Grupa uczniów III LO w Zamościu, zaniepokojona o przyszłość naszej planety, zasypywanej codziennie tonami plastiku i śmieci, postanowiła promować postawę proekologiczną wśród lokalnej społeczności. W tym celu powołali oni do życia projekt pn. Plastic Made Pages. Swoją inicjatywę realizują w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

Ekipę Plastic Made Pages tworzy czwórka licealistów: Maciej Duda, Eryk Brodowski, Milena Szuwara i Oskar Świstowski. Wszyscy uczą się w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Zamościu. Młodzi ludzie poprzez swój projekt chcą uwrażliwić innych zamościan na problem ochrony środowiska i kryzysu klimatycznego oraz popularyzować wiedzę o segregacji i odzyskiwaniu tworzyw sztucznych.

Temat ten ostatnio cieszy się dużą popularnością wśród społeczeństwa na całym świecie. Stajemy się świadomi i zaczynamy dbać o naszą planetę, lecz to nadal za mało.” – uważają licealiści. Aby zwiększyć świadomość ekologiczną mieszkańców Zamościa, członkowie grupy Plastic Made Pages wcielają w życie swoje pomysły.

Jednym z nich była akcja sprzątania miasta pod hasłem „Czysta Niepodległa”, zorganizowana z okazji Święta Niepodległości. W jej ramach na terenie Zamościa zebrano ponad 400 kg śmieci.

W lutym licealiści odwiedzili trzy zamojskie przedszkola: nr 2, 8 i 9, gdzie przeprowadzili warsztaty, podczas których pogłębiali wiedzę najmłodszych o segregacji odpadów i recyklingu.

Ponadto młodzi ludzie prowadzą na Facebooku profil poświęcony akcji (możecie go śledzić tutaj: https://www.facebook.com/plasticmadepages), za pośrednictwem którego pokazują różne sposoby i drobne działania, które w sumie mogą ocalić naszą planetę.

Nowy Kurier Zamojski jest patronem medialnym projektu Plastic Made Pages.

Trzymamy kciuki za dalsze poczynania grupy.

Poprzedni artykułRadny minął się z prawdą. Prezydent prostuje
Następny artykułZamość: Kolejne wypadki z udziałem pieszych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments