Niebezpieczny spacer po lesie

0
530

Spacerując po lesie można trafić na nietypowe znalezisko. Przekonał się o tym mieszkaniec gm. Zamość, który podczas wycieczki natknął się na pocisk. Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren do czasów przyjazdu wojskowych saperów.

W czwartek policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu niewybuchu. Mężczyzna spacerując po lesie w okolicach miejscowości Podwysokie, gm. Skierbieszów natknął się na pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. O znalezisku natychmiast powiadomił policjantów. Wysłani na miejsce mundurowi z Posterunku w Skierbieszowie zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu wojskowych saperów, którzy w piątek zajęli się neutralizacja zagrożenia.

Policjanci przypominają, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk, nie wolno ich dotykać, czy samodzielnie rozbrajać. O fakcie odnalezienia pocisku natychmiast należy powiadomić Policję, a miejsce, w którym znajduje się niewybuch w miarę możliwości oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu i nie dopuścić do niego innych osób.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułZamość: Kolejne wypadki z udziałem pieszych
Następny artykułJak wygląda proces leczenia uzależnień?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments