Zamość: „I Symfonia Beethovena i Symfoniczne Niespodzianki”

0
427

BEETHOVEN I WIELE WIĘCEJ

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na drugi w tym miesiącu koncert symfoniczny. Już 21 lutego Namysłowiacy pod batutą Rafała Kłoczko zaprezentują I Symfonię Ludwiga van Beethovena oraz twórczość wybitnych kompozytorów. 

Zamojską Orkiestrę tym razem poprowadzi Rafał Kłoczko. To dyrygent, który kształcił się na Akademii Muzycznej w Gdańsku, w Krakowie oraz na Universität für Musik w Wiedniu. Współpracuje z czołowymi dyrygentami w kraju i zza granicy, w tym z Bassemem Akiki
i Łukaszem Borowiczem (Halka w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej). 

W pierwszej części koncertu Namysłowiacy pod batutą Rafała Kłoczko zaprezentują twórczość Piotra Czajkowskiego, Giacomo Pucciniego, Michaiła Glinki, Siergieja Rachmaninowa, Reinholda Glièra i Charlesa Gounoda. 

W sali koncertowej Orkiestry zabrzmi m.in. Taniec Rosyjskich Marynarzy Reinholda Glièra, walc Śpiąca Królewna Piotra Czajkowskiego czy uwertura Rusłan i Ludmiła Michaiła Glinki. 

W repertuarze drugiej części koncertu znajdzie się I Symfonia Ludwiga van Beethovena. W ten sposób zamojska Orkiestra włączy się w międzynarodowe obchody 250. rocznicy urodzin Mistrza. 

Koncert odbędzie się w piątek, 21 lutego o godz. 19:00 w Sali koncertowej Orkiestry, ul. Partyzantów 2. 

Bilety na koncert „I Symfonia Beethovena i Symfoniczne Niespodzianki” w cenie 40/30 zł można nabyć w biurze Orkiestry oraz za pośrednictwem strony na: http://www.namyslowiacy.pl/rezerwacje/548/.

beethoven plakat Zamość: „I Symfonia Beethovena i Symfoniczne Niespodzianki”

Poprzedni artykułZaginął młody chłopak. Pomóżmy go odnaleźć
Następny artykułMożesz zostać Terytorialsem! Trwa nabór ochotników z Zamościa i regionu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments