Ostatnie pożegnanie komisarza Pawła Gruszki [ZDJĘCIA]

0
1272
fot. KPP Hrubieszów
GAIA

Wczoraj przy dźwiękach Strażackiej Orkiestry Dętej z Tarnogóry w asyście Kompanii Honorowej KWP w Lublinie pożegnano śp. komisarza Pawła Gruszkę. Rodzina, przyjaciele, policjanci oraz mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego zgromadzili się na cmentarzu parafialnym, by pożegnać Pawła.

Wczoraj o godzinie 12:00 w Kościele pw. św Jacka i Matki Bożej Różańcowej w Horodle odbyło się nabożeństwo żałobne, podczas którego pożegnano zmarłego policjanta Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie śp. komisarza Pawła Gruszkę. Uroczystość odbyła się zgodnie z policyjnym ceremoniałem w asyście Kompanii Honorowej KWP w Lublinie i dźwiękach Strażackiej Orkiestry Dętej z Tarnogóry gm. Izbica.

W ostatniej drodze towarzyszyła Pawłowi pogrążona w bólu Rodzina, przyjaciele, koledzy i koleżanki z pracy. W uroczystości uczestniczyli również Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Sławomir Litwin, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radek Bąchór, Komendant Powiatowy Policji w Hrubieszowie mł. insp. Grzegorz Pietrasiak wraz z zastępcą mł. insp. Ryszardem Wasiakiem. Podczas uroczystości pogrzebowych na parafialnym cmentarzu Kompania Reprezentacyjna oddała salwę honorową, a koledzy pożegnali Pawła oddając Mu hołd sygnałami radiowozów.

Śp. Paweł Gruszka został pośmiertnie odznaczony Odznaką „Zasłużony Policjant” oraz awansowany na stopień komisarza.

źródło: KPP Hrubieszów

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments