Ranking najlepszych liceów i techników w kraju. “Społeczniak” znów wysoko! Jak wypadły inne zamojskie szkoły?

2
4770
Uczniowie "Społeczniaka" tuż przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego z języka polskiego. (zdjęcie archiwalne) Fot. Bogusław Klimczuk

Znamy już nowy ranking liceów i techników Perspektywy 2020. Sprawdź, które szkoły średnie w Zamościu są najlepsze i jak wypadają na tle kraju i województwa.

Zamojskie “ogólniaki” w Rankingu “Perspektywy 2020”

Spośród zamojskich liceów najwyższe miejsce w tym prestiżowym zestawieniu i tytuł “złotej szkoły” po raz kolejny zdobyło I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu. W rankingu wojewódzkim zamojski „Społeczniak” uplasował się na 3. pozycji. W klasyfikacji krajowej natomiast na 61 miejscu (w ubiegłym roku był na 60). 388. miejsce w kraju, 23. w woj. i tytuł “srebrnej szkoły” uzyskało I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Na tytuł “srebrnej szkoły” w rankingu “Perspektyw” zapracowało sobie także III LO. im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu, które zajęło 446. miejsce w kraju i 27. w woj. lubelskim. II LO. im. Marii Konopnickiej w Zamościu znalazło się poza zestawieniem ogólnopolskim, w rankingu wojewódzkim zajęło natomiast 59. miejsce

Zamojskie technika w rankingu “Perspektywy 2020”

W tegorocznym rankingu 500 najlepszych techników w kraju nie znajdziemy żadnej zamojskiej szkoły. W rankingu wojewódzkim najlepiej wypadło Technikum nr 1 w Zamościu (ZSP nr 1) które zajęło 26 miejsce. Na 29. pozycji w woj. znalazło się Technikum nr 2 (ZSP nr 2 im. T. Kościuszki), na 36. miejscu – Technikum nr 4 ( ZSP nr 4 z Oddz. Integracyjnymi)Technikum nr 3 (ZSP nr 3 im. AK) zajmuje 45. pozycję w województwie.

Najlepsze licea i technika w woj. lubelskim

Najlepszymi szkołami średnimi w województwie lubelskim wg rankingu Perspektywy 2020 okazały się: I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie i Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. w Lublinie.

Najlepsze licea i technika w kraju

Najlepszym liceum w całym kraju zostało Uniwersyteckie LO w Toruniu, a najlepszym technikum Technikum Mechatroniczne nr 1 (ZSLiT nr 1) w Warszawie.

************************

W tegorocznym Rankingu Liceów i Techników Perspektywy wzięto pod uwagę dane 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2019 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Kryteria Rankingu Liceów 2020 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2020 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Zainteresowanych tegorocznymi wynikami aż 1500 najlepszych w kraju szkół średnich zachęcamy do odwiedzenia stron:
www.licea.perspektywy.pl
www.technika.perspektywy.pl

 

 

 

Poprzedni artykułWystawa 66 limitowanych fotografii do zobaczenia w ZDK (zdjęcia)
Następny artykułFerie w mieście z OSiR. Karnawałowa zabawa na lodzie i wiele innych atrakcji [PROGRAM]
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator

Program 500+ po zamojsku

Zamość jest drugim co do wielkości miastem w województwie lubelskim, pełni ważną rolę ośrodka edukacyjnego. Niestety nie wywiązuje się najlepiej z tej roli, próżno szukać zamojskich techników w zestawieniu pierwszych 500 nagrodzonych miejsc perspektyw 2020. Znak jakości perspektyw otrzymały 3 technika z Biłgoraja, na wysokim 112 miejscu uplasowało się technikum ze Zwierzyńca, szkoły z Chełma itd.
Od lat szkolnictwo zawodowe w Zamościu jest zaniedbywane, teraz dodatkowo stało się pożywką dla prywatnych firm które realizują wątpliwej jakości projekty unijne zarabiając na tym krocie a wkład własny w wysokości stek tysięcy złotych zapewnia Miasto Zamość.

Nieuprawnionym było by podejrzewać że młodzież mieszkająca w byłym województwie zamojskim jest gorsza/głupsza od młodzieży mieszkającej np. w Biłgoraju.

Zatem powyższy ranking przedstawia jakość zarządzania szkołami zawodowymi oraz nadzór nad nimi sprawowany przez Miasto Zamość

Darek

Tak a pracować nie ma komu same magistry po studiach za pieniądze, którzy nic nie umieją