Kierowcy, noga z gazu. Policjanci będą kontrolować prędkość

1
684
Fot. archiwum NKZ
GAIA

Jutro (20 grudnia) policjanci ruchu drogowego prowadzić będą na terenie całego województwa lubelskiego działania kontrolno-prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”.

Celem działań policjantów ruchu drogowego jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Taktyka działań powinna zakładać organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania przedmiotowych zagrożeń. – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Lubelscy mundurowi podkreślają, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. W naszym województwie w okresie 11 miesięcy 2019 roku z winy kierujących pojazdami powstało 945 wypadków, w wyniku których zdarzeń śmierć poniosło 122 osoby, a 1053 zostało rannych.

Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Z tej przyczyny doszło do 227 wypadków w wyniku których 36 osób poniosło śmierć, a 260 doznało obrażeń.

źródło: KWP w Lublinie

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ajax

Jebać psy