“Napad z bronią w ręku” na stację paliw w Sitańcu.

0
3595
Fot. KPP Krasnystaw

We wtorek po południu zamaskowani i uzbrojeni mężczyźni napadli na stację paliw w m. Sitaniec. Sprawcy uciekali z miejsca zdarzenia samochodem osobowym koloru ciemnego i kierowali się na Lublin. Zostali zatrzymali na jednej z ulic Krasnegostawu na punkcie blokadowym wystawionym przez policjantów. Taki był temat wczorajszych ćwiczeń dowódczo – sztabowych krasnostawskich funkcjonariuszy.

We wtorek po południu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie przeprowadzili ćwiczenia dowódczo – sztabowe pod kryptonimem: ,,Blokada 2019”. Zgodnie ze scenariuszem zadaniem policjantów było zatrzymanie uzbrojonych sprawców napadu na stację paliw. Krasnostawscy mundurowi wywiązali się z tego zadania wzorowo, natychmiast wystawili posterunek blokadowy na jednej z ulic i zatrzymali uciekających przed policyjnym pościgiem napastników.

Ćwiczenia tego typu mają na celu doskonalenie i sprawdzenie umiejętności policjantów w sytuacjach kryzysowych. Wpływają na sprawność działania i doskonalą organy odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wnioski i uwagi z takich działań stanowić będą niezwykle pomocny materiał dydaktyczny wykorzystywany podczas tego typu szkoleń.

źródło: KPP Krasnystaw

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments