w

UWAGA! Dzisiaj policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”

- reklama-

Dziś, 12 grudnia 2019 r., w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą kolejne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Funkcjonariusze będą również reagowali na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego.

Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Funkcjonariusze zwrócą uwagę na poruszające się pojazdy, których nadmierne zadymienie i hałas wskazuje na uszkodzenie układu wydechowego lub nieprawidłowe działanie silnika.

W tym celu policjanci będą korzystać z urządzeń kontrolno-pomiarowych tj. analizatorów spalin i dymomierzy. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

- reklama-

Poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza szczególnie w dużych miastach, ponadto poprawiamy stan bezpieczeństwa na naszych drogach.

BRD KGP

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Tomasz krywionek

road 259815 960 720 Przebudowa drogi powiatowej nr 2947L Zwierzyniec – Tereszpol została ukończona.

Przebudowa drogi powiatowej nr 2947L Zwierzyniec – Tereszpol została ukończona.

197 840x420 Wieczór Sylwestrowy w kinie "Stylowym"

Wieczór Sylwestrowy w kinie „Stylowym”