Szachiści ze „Społeczniaka” mistrzami województwa

0
265
I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu
GAIA

Reprezentacja Społecznego Liceum im. Unii Europejskiej w Zamościu wygrała Wojewódzką Licealiadę w Szachach Drużynowych.

Zawody rozegrano w piątek, 6 grudnia 2019 r. w Zamościu. Do finałowego turnieju przystąpiło 16 drużyn z województwa lubelskiego. Czteroosobowe drużyny reprezentowały m. in.: I SLO Zamość, I LO „Kraszewski” Biała Podlaska, RCEZ Biłgoraj, I LO Chełm, I LO Tomaszów Lubelski, IV LO Łuków, I LO Lublin, LO „Sikorski” Międzyrzec Podlaski, ZST Janów Lubelski, I LO Radzyń Podlaski, ZS2 Kraśnik, ZSZ1 i II LO Włodawa, III LO Zamość, II LO Lubartów, I LO Parczew, I LO Krasnystaw oraz I SLO Zamość.

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące reprezentowała drużyna w składzie: Kamil Cisek, Adrian Michalski, Maciej Stańczuk i Iga Wawryszczuk. Drużyna Społeczniaka podczas turnieju rozegrała 7 partii m. in. z: I LO Lublin, ZST Janów Lubelski, IV LO Łuków, I LO „Kraszewski” Biała Podlaska, III LO Zamość, RCEZ Biłgoraj, I LO Chełm. Warte podkreślenia jest to, że drużyna „Społeczniaka” nie przegrała żadnego meczu i tym samym uplasowała się na I miejscu w województwie w szachach. Szkoła zdobyła tym samym tytuł Mistrza Województwa LICEALIADY W SZACHACH.

W poprzednich latach Szkoła zdobywała III miejsce oraz II miejsce. W mikołajki potwierdziła jednak, że jest mistrzem w województwie. Opiekunem drużyny podczas zawodów był Andrzej Czochra – nauczyciel szachów w Szkole Społecznej.

Wielkie gratulacje!

źródło: I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments