Zamość: Wbito łopatę pod budowę 96 Mieszkań Plus [ZDJĘCIA, FILM]

1
2448
- reklama-

Program Mieszkanie Plus w Zamościu staje się faktem. W poniedziałek, 9 grudnia uroczyście zainaugurowano budowę osiedla, które pomieści 96 mieszkań. Inwestycja przy ul. Parkowej jest realizowana przez PFR Nieruchomości S.A. Generalnym wykonawcą zadania została firma budowlana API Sp. z.o.o. Przewidywany termin oddania mieszkań do użytku to IV kwartał 2021 roku.

Zamość był jednym z pierwszych samorządów w kraju, które zgłosiło swój akces do programu Mieszkanie Plus. Pod budowę mieszkań Miasto przekazało grunt przy ulicy Parkowej. Teren inwestycji w całości położony jest w obrębie uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego między ulicami Parkową, Konwaliową i Chłodną w zachodniej części miasta.

Osiedle będzie składało się z sześciu czterokondygnacyjnych budynków o dwuspadowych dachach zaprojektowanych z uwzględnieniem lokalnych warunków krajobrazowych i charakteru otaczającej zabudowy. Średni metraż powstających mieszkań będzie wynosił blisko 55 mkw., a dominującym typem w strukturze będzie M3. Do każdego mieszkania na parterze przewidziano ogródek.

Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus ruszy w bezpośrednim sąsiedztwie bloków wybudowanym przez zamojskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W promieniu kilometra znajdują się przychodnie, szkoły, przedszkole i liczne sklepy spożywcze.

W poniedziałek, 9 grudnia 2019 r. na terenie przyszłej inwestycji odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty pod budowę mieszkań.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Wiceminister Aktywów Państwowych Artur Soboń,  Wiceminister Rozwoju Robert Nowicki, Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, Prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz, Prezes Zarządu TBS w Zamościu Magdalena Godek, Przewodniczący Rady Miasta Zamość Piotr Błażewicz.

Myślę, że za dwa lata, nie wiem czy będzie takie piękne słońce i taka piękna pogoda, ale będzie gorąco z innego powodu – wprowadzą się tu rodziny, które czekają dziś na mieszkanie. Wprowadzi się tu 96 rodzin. Te 96 rodzin to 96 szans na rozwój Zamościa, 96 szans na rozwój talentów jakie tkwią w tych rodzinach. Zależy nam na rozwoju Polski Wschodniej. Zależy nam żeby ściągać tu inwestycje i takie programy jak Mieszkanie Pluspodkreślał wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.

– Stworzyliśmy ramy prawne, stworzyliśmy bank ziemi, nauczyliśmy się współpracować z wykonawcami, deweloperami. Teraz jest czas na wbijanie łopat. Myślę, że tą inwestycją rząd Prawa i Sprawiedliwości udowadnia, że dobro Polaków jest nam bliskie. Te 96 mieszkań, ta szansa dla blisko 100 rodzin, to dowód, że jesteśmy wiarygodni. – dodał wiceminister rozwoju Robert Nowicki.

– Miasto Zamość podpisało umowę na budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus jako piąty samorząd w Polsce. Dzisiaj finalizujemy tę długą drogę, długą przede wszystkim ze względów proceduralnych, bo chęci były ogromne po obu stronach. W końcu dało nam się wszystko dopiąć i wbijamy dziś łopatę. Chcę żebyśmy dalej z takim zapałem pracowali, żeby więcej Mieszkań Plus powstawało w Zamościu – podkreślił Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

– Gdyby nie wysiłek i zaangażowanie wszystkich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, a w szczególności Ministra Artura Sobonia, a także dobrej współpracy z Prezydentam Miasta Andrzejem Wnukiem, nie było by nas tutaj dzisiaj. Przez te trzy lata wypracowaliśmy najlepszą koncepcję dla Zamościa. Już dziś mamy 6 chętnych na jedno mieszkanie, co pokazuje że zapotrzebowanie jest naprawdę duże. Dlatego to nie jest nasze ostatnie słowo. – dodał prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

Generalnym Wykonawcą osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus przy ulicy Parkowej w Zamościu została spółka API. Inwestycja ma zostać zakończona w listopadzie 2021 roku.

Poniżej publikujemy film oraz zdjęcia z uroczystości.

 

 

 

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość

Panowie panie do łopat a nie fleszy tak było za głębokiej komuny WSTYD