Licealiści w profesjonalnych laboratoriach

0
498
fot. I LO w Zamościu
GAIA

W ramach współpracy z wyższymi uczelniami uczniowie I Liceum w Zamościu mają możliwość uczestniczenia w zajęciach eksperymentalnych na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS oraz w Katedrze Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Projekt „Ścieżką CHEMiczną: uczę, doświadczam, rozumiem, korzystam, inspiruję” ma za zadanie rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów, inspirowanie do twórczego myślenia oraz samodzielnego stawiania hipotez i wyciągania wniosków.  

Ma też zachęcać do dalszego kształcenia i wyboru zawodów inżynierskich.

Podczas cyklicznych zajęć (zaplanowano 10 spotkań) uczniowie pod kierunkiem pracowników UP przeprowadzają doświadczenia chemiczne, korzystając ze świetnie wyposażonych laboratoriów. Opiekunkami projektu są nauczycielki chemii  Marta Dynowska i Iwona Zych-Wężyk.

Licealiści zainteresowani biologią mogą uczestniczyć w zajęciach w Katedrze Biologii Komórki UMCS.

Podczas ostatniego wyjazdu uczniowie pogłębiali wiedzę dotyczącą zasad i warunków prowadzenia kultur in vitro, próbowali swoich sił w pracy laboratoryjnej zakładając własne hodowle roślin w szkle. Nieocenionych wskazówek udzielali im pracownicy naukowi.

Zajęcia odbywają się w ramach innowacji pedagogicznej „Zadziwiający świat biologii-doświadczenia źródłem wiedzy”,  której autorką jest nauczyciel biologii I LO pani Iwona Kicińska. 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments