Policyjny pościg za 17- letnim kierowcą

0
2039
Fot. Policja

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 17-letniemu mieszkańcowi Biłgoraja, który uciekał przed policyjną kontrolą drogową. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania i wiózł pasażerów.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 22:00. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy zauważyli na ul. Granicznej w Biłgoraju samochód m-ki Ford, którego kierujący na widok oznakowanego radiowozu zaczął gwałtownie przyśpieszać. Policjanci po zbliżeniu się do pojazdu podali kierowcy sygnał do zatrzymania, ten jednak zlekceważył polecenie i rozpoczął ucieczkę. Policjanci podjęli pościg.

Kierowca jadący środkiem jezdni został zatrzymany przez policjantów po kilkuset metrach. Jak się okazało za kierownicą siedział 17 latek z Biłgoraja. Wiózł 3 pasażerów i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Młody mężczyzna odpowie przed sądem ponieważ czyn którego się dopuścił stanowi przestępstwo.

Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

źródło: KPP Biłgoraj

Poprzedni artykułGmina Zamość: Drastyczna podwyżka opłat za wywóz śmieci!
Następny artykułBlisko 100 nowych ofert pracy w powiecie zamojskim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments