Magiczny spektakl „Dziady – Noc Druga” wkrótce w ZDK. ROZDAJEMY WEJŚCIÓWKI!!

0
460
Już 13 listopada o godz. 18.00 na scenie Zamojskiego Domu Kultury wystawiony zostanie spektakl ”Dziady – Noc Druga” w wykonaniu Teatru Wierszalin. Przedstawienie w reżyserii Piotra Tomaszuka powstało na podstawie trzeciej części „Dziadów” Adama Mickiewicza. 

Zamość znalazł się na trasie „Objazdu mickiewiczowskiego – wzorem Reduty” zorganizowanego przez Teatr Wierszalin z partnerami z instytucji kultury Polski wschodniej.  Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Podlaskiego”.

Spektakl DZIADY – NOC DRUGA Teatru WIERSZALIN to seans magiczny, metafizyczny. Czysta poezja. Metafora. Przenikanie się świata realnego z tym wyśnionym, wymarzonym. Zaprzeszłym. To sublimująca się na scenie tajemnica, której powidoki na mgnienie odkrywa światło. Określa  barwę, definiuje nastrój, opisuje ruch. Ludyczna muzyka. Materia i jej ulotny, zmieniający się efemerycznie, raz rosnący, innym zwielokrotniony diaboliczny cień. I wypowiedziany tekst, do którego wysłuchania zachęcają dwie totemiczne lipy. Jak wrota do czyśćca, zaproszenie do piekieł. Guślarz Piotra Tomaszuka to artysta i demiurg, gra i śpiewa. Spektakl jest jego pieśnią. Pojemną, szczodrą. Łączącą stare melodie z nowym brzmieniem” (fragment recenzji https://okiem-widza.blogspot.com)

Bilety w cenie 20 zł do nabycia Zamojskim Domu Kultury i online http://zdk.zamosc.pl/kup-bilet/

 

NIESPODZIANKA! ROZDAJEMY WEJŚCIÓWKI!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy niespodziankę – 3 pojedyncze wejściówki na spektakl ”Dziady – Noc Druga” w Zamojskim Domu Kultury.

Aby je zdobyć jedną z nich, wystarczy:

  • Udostępnić publicznie ten post na swoim facebookowym profilu
  • Można także oznaczyć w komentarzu osobę, z którą chciałbyś/łabyś wybrać się na przedstawienie

Zabawa trwa do środy, 30 października do godz. 10.00.

dziady noc druga Magiczny spektakl "Dziady - Noc Druga" wkrótce w ZDK. ROZDAJEMY WEJŚCIÓWKI!!
- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments