Kierowca busa wyprzedzał we mgle. Zderzył się czołowo z osobowym audi

1
12865

W środowe przedpołudnie na drodze nr 74 w m. Stabrów (Gm. Sitno) doszło do zderzenia busa z samochodem osobowym. 30-letni kierujący busem wykonując manewr wyprzedzania zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku jazdy osobowym audi. W czasie, gdy doszło do kolizji widoczność była znacznie ograniczona z powodu silnego zamglenia. I to właśnie mgła i brak ostrożności były prawdopodobnie przyczyną tego zdarzenia. Na szczęście kierujący nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Wczoraj przed południem w Stabrowie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący samochodem m- ki Volkswagen Crafter, który poruszał się w kierunku Miączyna podjął manewr wyprzedzania jadącego przed nim samochodu. Zjechał na przeciwny pas ruchu, którym w tym czasie od strony Miączyna w kierunku Jarosławca poruszał się 36-letni kierujący audi. Doszło do czołowego zderzenia pojazdów.

Do szpitala na dalsze badania został przewieziony kierujący volkswagenem. Na szczęście okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniósł poważniejszych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości kierowców biorących udział w kolizji wykazało, że byli trzeźwi. Policjanci z uwagi na powstałe w autach uszkodzenia zatrzymali dowody rejestracyjne obu samochodów. Ponadto z uwagi na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym 30-letniemu kierującemu volkswagenem mundurowi zatrzymali również uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wprowadzili ruch wahadłowy. Teraz wyjaśniają szczegółowy przebieg kolizji i apelują o ostrożność.

-Pogarszające się warunki atmosferyczne nie ułatwiają jazdy kierowcom. Występujące w okresie jesiennym poranne mgły znacznie zmniejszają widoczność. Gorszy komfort jazdy powoduje również wcześniej zapadający zmrok oraz opady deszczu. Kierujący powinni zmienić technikę jazdy i dostosować prędkość do panujących warunków drogowych. Należy również pamiętać o pieszych, którzy mogą poruszać się poboczem drogi. Jesienią, w ciemnej odzieży są dla kierowców niemal niewidoczni, a niestety nie każdy pieszy posiada element odblaskowy. Dodatkowe czynniki takie jak brawura i brak ostrożności mogą nieść tragiczne konsekwencje. Dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu warto na drodze myśleć, przewidywać zagrożenia oraz zmniejszyć prędkość jazdy, pamiętając, że wolniej znaczy bezpieczniej. – przestrzega Dorota Krukowska Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

źródło: KM Policji w Zamościu

68 156953 Kierowca busa wyprzedzał we mgle. Zderzył się czołowo z osobowym audi

Poprzedni artykułMagiczny spektakl “Dziady – Noc Druga” wkrótce w ZDK. ROZDAJEMY WEJŚCIÓWKI!!
Następny artykułHrubieszów: Umowa na budowę krytej pływalni podpisana
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bdxc

Inteligentna paczuszka