Zamość: Zaduszki Jazzowe – Michał Fałkiewicz w Jazz Clubie „Kosz”

0
437
materiał nadesłany

2 listopada (sobota) na scenie zamojskiego Jazz Club „Kosz” wystąpi Michał Fałkiewicz, wokalista, multinstrumentalista, kompozytor i autor tekstów. Artysta zaśpiewa utwory ze swojej debiutanckiej płyty, której premierę zaplanowano na drugą połowę 2020 roku. 

W środowisku muzycznym Michał Fałkiewicz jest postacią, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Absolwent zamojskiej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego oraz krakowskiego L’Art Studio, laureat wielu nagród na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach, co roku centralna postać Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. W swojej muzyce łączy elementy rocka, jazzu czy ambitnego popu z poezją śpiewaną i sceniczną charyzmą, tworząc własny, niepowtarzalny język wykonawczy. Pochodzi z artystycznej rodziny, a talent do operowania słowem odziedziczył po swoim ojcu – przedwcześnie zmarłym Jacku Fałkiewiczu, uważanym za jednego z najwybitniejszych poetów Biłgoraja i całego regionu. Imię Jacka Fałkiewicza nosi najważniejsza z nagród wspomnianych Spotkań z Poezją Śpiewaną, a drugie życie jego tekstom, poza Michałem, nadają również najbardziej znani obecnie polscy wykonawcy, w tym Kuba Badach.

Znany z bezkompromisowego podejścia do twórczości Michał Fałkiewicz – pomimo wielu propozycji, nigdy nie zdecydował się na pójście „utartą ścieżką”, śpiewanie tzn. coverów, czyli utworów innych artystów czy też oddanie się w ręce wytwórni, gdzie repertuar miałby z góry narzucony. Materiał na płytę nagrał w zgodzie ze swoimi zasadami, wybierając z ponad 150 autorskich piosenek. Jak sam twierdzi, muzyka gra mu w duszy cały czas, a do pisania najlepszych tekstów inspiruje go „codzienne życie i zwykli, a wyjątkowi ludzie”, których spotyka na swojej drodze. Jazz Club „Kosz” wymienia jako jedno z miejsc, które ukształtowało go jako artystę (występował w Koszu wielokrotnie na przestrzeni lat), więc swój powrót na tę scenę, w tak ważnym dla siebie momencie kariery traktuje jako wydarzenie symboliczne.

Na koncercie w Jazz Clubie „Kosz” Michałowi Fałkiewiczowi towarzyszyć będą Piotr Lipka (bas) oraz Krzysztof Oświęcimka (gitara).

Zaduszki Jazzowe w Jazz Clubie „Kosz”, 2 listopada (sobota), godz. 20:00

Bilety w cenie 25 złotych do nabycia przed koncertem.

 

 [Materiał nadesłany]

Poprzedni artykułGroźny wypadek w Sitańcu. 3 osoby ranne
Następny artykułMagiczny spektakl “Dziady – Noc Druga” wkrótce w ZDK. ROZDAJEMY WEJŚCIÓWKI!!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments