Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Do wygrania pielgrzymka do Ziemi Świętej

0
477

W roku szkolnym 2019/2020 Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” już po raz dwudziesty czwarty organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, który adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego głównym celem jest zachęta młodych do poznawania Pisma Świętego.

Patronat honorowy nad Konkursem objęli Prymas Polski, JE Abp Wojciech Polak i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, JE Abp Stanisław Gądecki.

Zakresem merytorycznym zbliżającej się edycji będą: Księga Liczb oraz 1 List do Koryntian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Materiałem źródłowym jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (Edycja Świętego Pawła, 2011). 

Konkurs przeprowadzony zostanie w trzech etapach: szkolnym (12 marca 2020 r.), diecezjalnym (22 kwietnia 2020 r.) oraz finale ogólnopolskim (8-9 czerwca 2020 r.).

Na laureatów czekają cenne nagrody, w tym pielgrzymka do Ziemi Świętej, nagrody rzeczowe oraz indeksy na wyższe uczelnie w Polsce, m.in. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, czy Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Rejestracja szkół do Konkursu odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie konkursowej www.okwb.pl i trwa od początku września 2019 r. do 28 lutego 2020 roku. Za organizację Konkursu na terenie diecezji odpowiada koordynator diecezjalny (w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej jest nim Łukasz Kot).

Szczegółowe informacje oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej: www.okwb.pl oraz na facebook.pl/konkursbiblijny.

-Informacja nadesłana
folder 2019 Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Do wygrania pielgrzymka do Ziemi Świętej
Poprzedni artykułKarambol z udziałem 3 osobówek, autobusu i ciężarówki
Następny artykułMedycyna rodzinna – kim jest Lekarz Rodzinny?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments