Śmiertelne potrącenie pieszego na pasach

0
1673
- reklama-

65-latek zmarł w szpitalu po tym jak przechodząc przez przejście dla pieszych został potrącony przez pojazd marki Dacia. Za kierownicą auta siedziała 68-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego. Szczegółowy przebieg tragicznego wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność na drodze.

Do wypadku doszło w podzamojskiej miejscowości Skokówka wczoraj około godziny 19:00. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca pojazdem marki Dacia Sandero jadąc od strony Krasnobrodu w kierunku Zamościa na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 65-letniego mieszkańca gminy Zamość. Pieszy przechodził ze strony lewej na prawą względem ruchu pojazdu. W chwili potrącenia znajdował się już na prawej stronie drogi.

65-latkowi natychmiast została udzielona pomoc medyczna. Mężczyzna w stanie przytomnym został przewieziony do szpitala niestety po kilku godzinach od zdarzenia zmarł. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierująca dacią była trzeźwa, natomiast 65-latek w organizmie miał ponad promil alkoholu.

Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg wypadku i apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Zbliżając się do przejścia dla pieszych zawsze należy dokładnie upewnić się, czy nie znajdują się tam osoby piesze. Prędkość jazdy dostosowana do panujących na drodze warunków oraz zachowanie szczególnej ostrożności zmniejszą ryzyko wystąpienia tragicznych w skutkach wypadków. Apelujemy również do pieszych o stosowanie zasady ograniczonego zaufania oraz noszenie odblasków, które niejednokrotnie mogą uratować im życie.

Źródło: KMP Policja Zamość

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments