Nieszczęśliwy wypadek podczas wykonywania prac polowych

0
921

22-latka na własnej skórze przekonała się, że pracując w polu z użyciem mechanicznych maszyn rolniczych nie należy postępować pochopnie, a chwila nieuwagi może doprowadzić do wypadku. Kobieta podczas wykopów z użyciem kombajnu do ziemniaków doznała urazu ręki. Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg zdarzenia i apelują o ostrożność.

Do nieszczęśliwego wypadku podczas wykonywania prac polowych doszło w jednej z miejscowości gminy Sułów. Jak wstępnie ustalili policjanci 22-latka pomagała w zbiorze ziemniaków. Stojąc na kombajnie nagle na taśmie zauważyła rośliny, chcąc je usunąć przypadkowo włożyła rękę pomiędzy rolkę a metalowy element taśmy. Dłoń została wciągnięta. Kierujący ciągnikiem rolniczym natychmiast zareagował i wyłączył maszynę. Przy pomocy metalowych prętów współpracownicy wyswobodzili rękę poszkodowanej z taśmy.

22-latka po udzieleniu jej pomocy przedmedycznej przez druhów z OSP w Sułowie oraz strażaków z JRG w Szczebrzeszynie została przewieziona do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że doznane obrażenia nie zagrażają jej zdrowiu i nie są zbyt poważne.

Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność podczas wykonywania prac polowych. Obsługując mechaniczne maszyny rolnicze należy pamiętać, że rutyna i pośpiech nie są dobrymi doradcami. Zawsze należy działać z rozwagą nie zapominając o zasadach bezpieczeństwa.

Źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułPrezydent Andrzej Duda wręczył sztandary wojskowe
Następny artykułŚmiertelne potrącenie pieszego na pasach
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments