Zamość: Bezpłatne badania przesiewowe raka jelita grubego w szpitalu “papieskim”

0
1149

Uratuj życie lub zdrowie i zgłoś się na bezpłatne badania przesiewowe raka jelita grubego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu można poddać się bezpłatnym profilaktycznym badaniom kolonoskopowym zleconym przez Ministerstwo Zdrowia. 

Badanie i leki służące do jego przeprowadzeni są bezpłatne. W celu wykonania badania nie jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego. 

Na badania mogą zgłosić się osoby w następujących przedziałach wiekowych: wszystkie osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego 40-65 lat bez objawów, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego I stopnia z rakiem jelita grubego (rodzice, rodzeństwo, dzieci) 25-65 lat pochodzące z rodziny z HNPCC lub FAP, w tym przypadku konieczne jest skierowanie z Poradni Genetycznej.

Szczegółowych informacji dotyczących badania udziela oraz dokonuje zapisów sekretariat Zakładu Endoskopii (parter) pod nr tel. (84) 677 37 51, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments